Ford Focus ST: je libo sedan od SS Tuning?

Autor: Jan Karlík - 29. 4. 2016


Pokud vašemu oku lahodí spíše sedany a zároveň máte touhu po rychlejším svezení, můžete mít problém s výběrem. Jasně, první co vás zákonitě musí napadnout je asi ten nejlepší sedan, který se pro tyto účely vyráběl, Subaru WRX STI. A pokud moc neřešíte finance, takové BMW M5 tyto požadavky splňuje také více než dobře… Nicméně většina výrobců se zaměřuje spíše na hatchbacky.

Ford Focus ST SS Tuning 5

Třeba takový Ford Focus ST pořídíte pouze jako hatchback. Nebo ne? S řešením této zapeklité situace totiž přišla společnost SS Tuning, která sportovnímu Focusu s tříprostorovou karoserií vdechla život. Základem je samozřejmě obyčejný Focus v sedanu, ale dostal vše jakůo běžný Ford Focus ST. A to i přeplňovaný dvoulitrový motor o výkonu 250 koní (184 kW). Ten nechali chlapíci od SS Tuning prozatím bez úprav. Věnovali se tak primárně interiéru a exteriéru.

Na zadní straně vozu nemůžete přehlédnout výrazný spoiler, u kterého je debata o inspiraci naprosto mimo mísu. Po vzoru STI přidali také difuzor, dvojice koncovek výfuku se však usídlila uprostřed. Došlo také na falešné rozšíření karoserie v oblasti prahů a přední nárazník dostal výrazné lízátko. Co se interiéru týče, není to žádná divočina. Upravený je volant a řadící páka, které nesou logo úpravce. Příští měsíc by se měly dostat první kusy k zákazníkům, pokud bude o vůz výraznější zájem, úpravce plánuje podobnou úpravu také pro model RS. Jak se vám Focus ST jako sedan líbí?

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru