Každoročně se ve Wisconsinu koná letecká přehlídka s názvem EAA AirVenture a každoročně si Ford pro tuto show připravuje nějakou specialitku, která se draží pro dobrou věc. Letos padla volba na vylepšený Ford F-150 Raptor, který do dražby půjde 27. července. Výtěžek půjde na vzdělávání mladých lidí v oblasti letectví.

A v čem, že je tento Raptor jiný? No, málo toho není. V prvé řadě je pick-up inspirován stíhacím letounem Lockheed Martin F-22 Raptor a proto dostal název Ford F-22 Raptor. Oba stroje mají společnou barvu, ale auto navíc dostalo sadu karbonových dílů, velkou světelnou rampu, a hlavně monstrózní pneumatiky určené i do toho nejtěžšího terénu.

Pod kapotou je upravený přeplňovaný šestiválec Ecoboost, který novému majiteli nabídne výkon 545 koní. Ford upravené auto bere z části jako překvapení, protože o úpravě interiéru sice mluví, ale zatím ho neukázal. Slibuje ovšem i dokonale vyladěný audiosystém. Upřímně, bez toho bychom se asi v tomto případě obešli. Důležitější nám připadá zmínka o posílených brzdách a novém podvozku.

Detaily se dozvíme až při dražbě, ale podle nás by se cena mohla vyšplhat celkem vysoko. Raptor je fenomén a v kombinaci s letounem je vskutku jedinečný.