Ford Custom Coupé z roku 1951 a jeho ohnivá show – video

Autor: Anina Russová - 18. 6. 2014


Amerika padesátých let nám toho dala mnoho. Stylové jukeboxy, vanilkovou colu, sexy pin-up styl, super hudbu a také krásná auta. I dnes jsou mezi námi tací, kteří styl padesátých let jen tak opustit nehodlají a jen si ho upravují k obrazu svému. Vynechme právě sexy pin-up holky a koukneme se na jeden hodně vydařený vůz.

Jeho majitel se jmenuje Bob „ShBoom“ Fryz a jak jeho „prostřední jméno“ napovídá, miluje právě písničku ShBoom. Tu v roce 1954 nazpívala vokální skupina The Chords. Je to poměrně kultovní písnička, která se po celé ty roky objevuje jak v reklamách, tak ve filmech. Měla by evokovat pohodovou projížďku klasickým americkým bourákem. V dnešním světě je potřeba ale tu projížďku nějak okořenit a to přesně majitel udělal.

Dokonalý lak jeho Fordu Custom Coupé z roku 1951 je jako z filmu Pomáda, obrovský chromovaný nárazník s hroty a hlavně dvě koncovky výfuku, ze kterých nelétají jen trapné lišky, ale prostě a jednoduše dvoumetrové ohnivé plameny. Nevíme, bohužel, co majitel provedl s motorem a jak docílil tak obrovských plamenů, ale výsledek nás baví. Je to styl, který u nás moc k vidění není. Není to škoda? :)

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru