Každoroční tuningový sraz u rakouského jezera Wörthersee se nekompromisně blíží a každý správný fanda koncernu Volkswagen své auto ladí, jak může. Občas je ale potřeba si připomenout, že do tohoto koncernu patří také luxusní vozy Bentley či sportovní Lamborghini a Bugatti. V německu se právě naplno rozhořela móda ultradrahých kol na prakticky obyčejných autech. A to je právě případ Volkswagenu Scirocco R z tohoto článku. Na svědomí ho má německá firma Folienking.de, která se drží současné módy a na Scirocco nacpala kola z Bentley.

Jsou to kousky z modelu Continental GT, Diamond Series, v rozměru 9×20 palců obouvající pneumatiky 225/30 R20. Je jasné, že se to neobešlo bez poměrně velkých zásahů. V prvé řadě musely být na Sciroccu upraveny všechny čtyři podběhy tak, aby se pod ně kola vešla. Když už bylo potřeba tak velké úpravy udělat, rovnou se pozměnila i zadní světla a pod kola putovaly velké brzdy z 340 koňového Audi TT RS. Tím to ale neskončilo. Nesmí samozřejmě chybět na míru vyrobený výfuk z nerezové oceli s dvojicí koncovek.

I uvnitř se důklaně upravovalo. Interiér dostal punc elegance za použití kvalitní kůže a několika dílů z Volkswagenu Golf 5 GTI a cestovní atmosféru dotváří kvalitní hudební aparatura s 25 centimetrovým subwooferem EMPHASER.

Po úpravě se Scirocco převléklo do slušivé červené fólie, kterou doplňují detaily černé barvy a karbonu. Mně se tahle móda líbí. Co na to říkáte vy?