Pražský autorizovaný prodejce vozů Subaru, Kia, Toyota, Suzuki a SsangYong, společnost Emil Frey, rozšiřuje nově nabídku o exkluzivní značku – FISKER. My jsme dnes měli jedinečnou možnost prohlédnout si první dva vozy FISKER Karma, které do pražských Stodůlek dorazily – tmavě hnědý a bílý (na fotkách).

Přečtěte si také:  Test Kia Sorento 1.6 T-GDi PHEV (2021)

FISKER Karma je plug-in hybrid. Pod jeho kabátem se ukrývají dva elektromotory o celkovém výkonu 300 kW/408 koní a s obrovským točivým momentem 1 300 Nm, který je k dispozici prakticky ihned a na požádání. Ty získávají šťávu z klasického spalovacího motoru Ecotec 2,0T 191 kW/263 koní. Ten slouží jako generátor energie pro Li-Ion baterie nacházející se uprostřed vozu mezi nápravami. Díky tomu ujede FISKER Karma čistě na elektřinu 80 km, celkový dojezd při spuštění benzínového motoru jako generátoru se dojezd zvýší na cca 480 km.

Kdo FISKER Karma naživo ještě neviděl a viděl pouze fotky, ten bude hodně překvapen. Karoserie je opravdu extrémně široká, dlouhá a nízká. Auto působí jako placka! Řidič má za volantem opravdu sexy výhled přes svalnatou kapotu. Je ale těžké odhadnout, kde auto končí. Naštěstí má Karma přední i zadní parkovací senzory. Ty zadní jsou doplněny navíc o couvací kameru.

Hned po otevření bezrámových dveří, které se otevírají elektronickým odskokem (chybí klasické kličky), se před vámi ukáže čtyřmístný interiér. Luxus z něj čiší už na první pohled. Zaujme také středový tunel s tlačítky (místo páky) voliče automatické převodovky.

Přečtěte si také:  Škoda dá v budoucnu přednost elektromobilům před plug-in hybridy

Vzhledem k tomu, že k pohonu auta je určena primárně elektřina, nastartování proběhne takřka neznatelně. Narozdíl od ostatních elektromobilů má FISKER generátor zvuku – vpředu i vzadu. To, co se z reproduktorů line, nejde přesně popsat, ale auto JE slyšet. To je, po zkušenostech například s Peugeotem iOn nebo Toyotou Prius, zejména ve městě velkým plus. Zvuk benzínového motoru jsem zatím neslyšel, měli jsme plně nabité baterie.