Filmovou otočku opravdu není radno dělat s každým autem. Nemusí to dobře dopadnout

Autor: Anina Russová - 23. 7. 2019


Občas nám zůstává rozum stát nad tím, co všechno jsou někteří řidiči ochotni vyzkoušet, aniž by u toho zapojili „ty malé šedé buňky“, jak by řekl Hercule Poirot. Třeba taková parádní otočka z couvání, kterou jste určitě viděli v řadě filmů, je celkem zajímavý způsob, jak ukázat, že máte své auto opravdu v ruce. Problém ale je, že tenhle manévr funguje hlavně v těch filmech. A také v Kobře 11 samozřejmě. :)

Zádrhelem také může být, jaké auto pro takovou filmovou otočku vyberete. Jak ukáží dvě přiložená videa, ne s každým to totiž jde a dopadne pak také dobře.

První video pochází z Velké Británie, kde se o manévr pokusil řidič Smartu ForTwo. A velmi rychle zjistil, že to nebyl vůbec dobrý nápad. Ačkoliv je Smart malým a mrštným autem, jeho problém je vysoko uložené těžiště. A protože fyzikální zákony jen tak ošálit nejde, převrátilo se auto na střechu. A proběhlo to velmi rychle. Z videa je vidět, že jakmile řidič zatočil, auto se převážilo jen na dvě kola a pak už to šlo samo.

Obdobně na tom před časem byli i ruští policisté, respektive ruská vojenská policie. Ta se tuto otočku učila provádět na letišti a dopadla tak, že se jí za to směje celý svět.

Za prvé proto, že ruští vojenští policisté ji v praxi jen těžko budou někdy využívat a tak její trénování, které ponese ovoce leda tak na přehlídkách, je poněkud směšné. A za druhé. Trénovat ji v Ladě Samara také není úplně dobrý nápad. I Lada má poměrně vysoké těžiště. 

Ale na rozdíl od Smartu alespoň skončila opět na kolech. I když s pochroumaným majákem, karoserií, ale i posádkou…

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru