Need_for_speed-film

Film Need for Speed: v hlavních rolích auta – foto + video

Autor: Pavel Srp - 14. 3. 2014


Na velká plátna se v tomto týdnu přiřítila filmová adaptace ultimátní herní legendy Need For Speed. Přináší vysoko-oktanový adrenalin, jízdu bez limitů a především opojný pocit volnosti z rychlých aut letících otevřenou krajinou. Ve světě nezákonných pouličních závodů se odvíjí osobní příběh pomsty, závod s protivníky a k tomu také téměř nemožný závod s časem napříč kontinentem. Film zařadí na osmý rychlostní stupeň a nohu z plynu už nepustí.

Film Need For Speed je návratem k poctivé podívané s minimem triků. Jejím základem před kamerou jsou skutečná auta, skutečné srážky, kaskadéři a opravdová nefalšovaná rychlost. „Chtěli jsme udělat syrový, drsný film v klasickém stylu bez zbytečného uhlazování,“ říká režisér Scott Waugh. Film bude uveden ve 2D, 3D a 4DX.

V hlavní roli jezdí Aaron Paul známý z cenami ověnčeného seriálu Perníkový táta (Breaking Bad), Dominic Cooper (Mamma Mia!, Capitan America: První Avenger), a káry, nad nimiž se prostě tají dech.

Ústředním hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal jeho „kamarád“ společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle.

Speciálně pro film bylo upraveno celkem 15 nabušených vozidel, z nichž každé stálo 2-3 miliony dolarů. Nemluvě o jejich replikách, které byly zlikvidovány při natáčení scén děsivých bouraček. K „hvězdám“ Need For Speed patří například španělské GTA Spano s výkonem 900 koňských sil, Lamborghini Sesto Elemento, tak trochu připomínající Batmobil z filmu Temný rytíř. Hlavní představitel Aaron Paul ve většině scén řídí Ford Mustang Shelby GT500. Dále hrají Bugatti Veyron  s neuvěřitelnou maximální rychlostí 429 km/h, švédský Koenigsegg Agera R, McLaren P1, Saleen S7 nebo klasický Gran Torino.

Pojďme se na některá z nich podívat důkladněji:

Koenigsegg Agera R

Automobilová značka, která vznikla díky filmu. V roce 1994 firmu založil Christian von Koenigsegg s jednoduchým snem, vyrábět superauta, která bude každý chtít. K tomu, aby si založil vlastní automobilku, jej inspiroval snímek Grand Prix. Automobilka velmi dlouho držela světový rekord v maximální rychlosti 387,87 km/h sériově vyráběného auta.

Koenigsegg-Agera-R

McLaren P1

Tohle krásné auto není pro fanoušky herní série Need for Speed nijak neznámé. Objevilo se v Need for Speed Rivals. Úžasný vůz za vychytanou cenu, tak by se dalo mluvit o modelu P1, který v základu přijde na na $1 150 000. Uvnitř vozu je speciální hybridní pohonný systém, který dokáže zrychlit z 0 na 300 km/h za méně než 17 vteřin.

McLaren-P1

Saleen S7

Tisíc koní pod kapotou má tento krasavec, který dosáhne nejvyšší rychlosti kolem 416 km/h. Americký výrobce velmi hrdě o svém nejnovějším modelu říká, že se při zrychlení z 0 na 100 nestihnete ani nadechnout. Asi má pravdu. Další problém s dýcháním může nastat, když se budete ptát na cenu. Částka se vyšplhá až 800 tisíc euro.

saleen-s7-twin-turbo

Ford Gran Torino

Pro našince nemá to jméno takový zvuk, ale pro každého Američana jde o ukázku naprosté klasiky. Slavný Ford se vyráběl mezi lety 1968 až 1976 a svoje jméno získal podle italského města Turín. Oblibu si vůz získal pro svoje pohodlí, rychlost, masivní design, ale také pro mnoho modelových verzí, mezi nimiž si našel to svoje opravdu každý. Torino jezdilo závody NASCAR, ale ve verzi combi jej používaly třeba rodiny s dětmi.

1974_Ford_Gran_Torino

Ford Mustang Shelby GT500

Zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,5 vteřiny. Co víc dodávat. Na dvě stovky dosáhnete za 11,5 vteřin a neujedete ani 400 metrů. Vůz patří k velmi populárním sériově vyráběným značkám. Využití v praxi? Pod rouškou tmy to pořádně rozjet na dálnici.

2014-Ford-Mustang-Shelby-GT500

Lamborghini Sesto Elemento

Tohle auto se objevilo roce 2010 jako koncept, pro velký zájem však nakonec dorazilo i do výroby. Lamborghini tvrdí, že vozů bylo vyrobeno pouhých dvacet kusů a kdo si jej chtěl pořídit, musel sáhnout hodně hluboko do kapsy. Dva milióny EUR nejsou opravdu málo. Z 0 na 100 za 2,5 vteřiny a maximální rychlost končí na 320 km/h.

lamborghini-sesto-elemento

A věděli jste, že…?

  • Před zahájením natáčení se hlavní představitelé Aaron Paul a Dominic Cooper učili řídit všechna vysokorychlostní auta na závodišti Willow Springs v kalifornské poušti. Důvod byl možná prozaický, v poušti nejsou žádné překážky a zdi, do kterých lze nabourat.
  • Filmaři pro svoji potřebu postavili sedm verzí Fordu Mustang, z nichž každý sloužil k různým účelům. S některými se jen jezdilo, jiné naopak skončily v rukou kaskadérů. Jeden Mustang byl dokonce „sebrán“ vrtulníkem.
  • Herečka Imogen Poots před obsazením ve filmu nevěděla, jak se řídí auto.
  • Hry Need for Speed se prodalo více než 140 miliónů kusů od roku 1994. Herní série vyšla ve 22 jazycích a v 66 zemích světa
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru