ferrari-buldozer-video

Filipínská vláda zničila načerno dovezené Ferrari obrovským buldozerem

Autor: Anina Russová -   27. 7. 2019


Zatímco jsou státy, třeba jako ten náš, kde je dodržování zákonů mnohdy velkou neznámou i pro drtivou většinu státních úředníků i těch nejvyšších představitelů státu, jinde ke svým zákonům přistupují zcela odlišně. Třeba na Filipínách.

Tam mají totiž uzákoněnou velmi vysokou daň za nově dovezená auta. Pokud si vy jako občan dovezete na vlastní pěst nějaké auto, zaplatíte za něj daň několik desítek procent do státní pokladny. A úřady na dodržování tohoto zákona hodně dbají. Našel se ale dnes už bývalý majitel Ferrari 360 Spider, který toto nařízení zkusil obejít tím, že auto při dovozu označil jako náhradní díly. Jenomže to neprošlo.

Britské úřady neoprávněně zničily Ferrari 458 Spider, majitel se chce soudit

Úřady mu proto vystavily vysokou pokutu a auto mu navíc zabavily. A pak přišlo to nejhorší. Aby úřady také prý dostatečně upozornily ostatní, kteří by mohli mít stejné úmysly, nechaly Ferrari zničit. Ale žádný humánní způsob nečekejte. Úředníci si prostě najali obří buldozer, který přes auto párkrát přejel. Ferrari samozřejmě nemělo jakoukoliv šanci odolávat. Je to nesmírně smutná podívaná, ale mnohem smutnější je fakt, že tyto demonstrativní akce s ničením aut nemají na nikoho žádné větší dopady.

Není to poprvé, kdy filipínské úřady dělají něco takového, před rokem a půl takto ničily asi třicet aut najednou, ale jak vidno, s některými to prostě ani nehne. Pak takové ničení ale považujeme za zcela zbytečné a hloupé. Těch aut je opravdu škoda. Kdyby je úřady zabavily a následně prodaly, vydělaly by víc než je ta chybějící daň. Tak třeba příště…

https://www.facebook.com/PhilippineSTAR/posts/1410907289062948

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek