Po světové premiéře na mezinárodním autosalonu v Istanbulu letos v květnu se Fiat Tipo oficiálně představuje mezinárodnímu tisku. Nový kompaktní sedan bude uveden na více než čtyřiceti trzích regionu EMEA. Tento zcela nový čtyřdveřový vůz byl od počátku navrhován jako tříprostorový sedan a ztělesňuje pojem „Zrozen jako sedan“, jehož cílem je zlepšit vyváženost typicky italského designu tak, aby poskytoval osobitost a styl bez kompromisů k funkčnosti.

Výsledkem je vysoce funkční vůz, který maximalizuje svou užitnou hodnotu, což je velmi důležitým aspektem celé rodiny funkčních vozidel Fiat. Navíc disponuje něčím, co zákazníci maximálně oceňují, a sice jednoduchostí modelové řady a transparentností obchodní nabídky. Je zřejmé, že skupina FCA považuje tento model za zásadní přírůstek ve svém portfoliu. Fiat Tipo se vyznačuje vynikající prostorností interiéru a užitečnou hmotností, komplexností modelové řady a velmi osobitým stylem, a skupině nepochybně pomůže upevnit postavení na všech trzích regionu EMEA.

Líbivý a funkční Fiat Tipo kombinuje velkou kapacitu zavazadlového prostoru (520 litrů) s kompaktními vnějšími rozměry: délka 4,54 metru, šířka 1,79 metru a výška 1,49 metru. Rozvor náprav o délce 2,64 prozrazuje vynikající prostornost interiéru a komfort na palubě. To vše je umocněno italským designem, jak zvenčí, tak i zevnitř, který tento model činí v daném segmentu naprosto jedinečným.

Fiat Tipo byl navržen tak, aby dokázal naplnit potřeby a chutě kteréhokoliv zákazníka. V regionu EMEA bude řada Tipo zahrnovat tři stupně výbavy, čtyři motorizace (zážehové 1.4 16v Fire 95 k a 1.6 1.6v E.torQ 110 k a vznětové přeplňované 1.3 MultiJet II 95 k a 1.6 MultiJet II 120 k), tři převodovky (pěti nebo šestistupňovou manuální nebo šestistupňovou automatickou, poslední pouze v kombinaci s motorem 1.6 E.torQ), a celou paletu různorodých odstínů karoserie (pastelových a metalických), dva vzory litých kol (16 nebo 17 palců) a čtyři různá provedení interiéru.

Nový model je vybaven velmi vyspělým uspořádáním zavěšení kol pro přesné řízení, skvělé jízdní vlastnosti a vynikající jízdní komfort cestujících. Vpředu je použito nezávislé zavěšení kol typu McPherson a vzadu vlečená kliková náprava s torzně poddajnou příčkou. Toto zavěšení kol bylo odladěno pro dosažení nízké hmotnosti, čímž přispívá k snížení spotřeby paliva.

Přečtěte si také:  Volkswagen už brzy představí nový Multivan, ale i elektromobil ID.BUZZ a další elektrifikované modely

Nové Tipo je vozem navrženým v dokonalém stylu značky Fiat, což znamená, že je doslova nabité chytrými řešeními, jež usnadňují život všech cestujících. Patří mezi ne řada skvostných prvků standardní výbavy a také volitelný infotelematický systém UConnectTM s 5″ barevnou dotykovou obrazovkou, hands-free rozhraním Bluetooth, funkcí audio streaming, čtečkou SMS zpráv a rozpoznáváním hlasu, vstupy AUX a USB s integrací iPodu, ovládáním na volantu a na přání také se zadní couvací kamerou a novou dotykovou navigací TomTom 3D Touch.

Jméno vozu – Tipo – uvedené na zadním štítku je oslavou označení, které Fiat během své více než stoleté historie použil už několikrát. Jeden z modelů, který toto prestižní jméno nesl, byl v letech 1988 až 1995 prodán v téměř dvou milionech exemplářích a byl oceněn prestižním titulem Auto roku 1989. Tohoto ocenění se mu dostalo zejména díky jeho všestrannému charakteru, velkému vnitřnímu prostoru a kompaktním vnějším rozměrům. Stejné vítězné vlastnosti charakterizují také nové Tipo. Jedná se o velmi praktický a funkční model, který je v dokonalém souladu s tradicí značky Fiat a zajišťuje nejlepší poměr výbavy k ceně, což definuje skutečnou hodnota jakéhokoliv průmyslového produktu.

Nové Tipo bylo navrženo tak, aby vyhovělo budoucím potřebám a cílům. Vůz byl navržen v italském stylistickém centru Fiat a vyvíjen v Turecku ve spolupráci se společností Tofaş R&D, která je jedním z největších výzkumných a vývojových center skupiny FCA. Vyráběn bude v továrně Tofaş v turecké Burse, jedné z nejvyspělejších automobilových továren na světě, která byla oceněna zlatou medailí World Class Manufacturing.

Comments are closed.