Fiat S76: Bestie z Turína řádí v Goodwoodu – video

Autor: Jan Karlík - 12. 4. 2015


Italskou automobilku dnes známe trochu jinak… Ne vždy ale bylo jejich portfolie tak nudné a malé. Teď tu máme video, v jehož hlavní roli je naopak naprostá bestieFiat S76.

Fiat s76 goodwood

Jsme si skoro jistí, že prostředí, ve kterém toto video vzniklo, je vám alespoň trochu povědomé. Jedná se o britský Goodwood. Za ty roky, co se zde organizuje světoznámý festival rychlosti, zde místní silničky už něco zažily. Na pozemku lorda Marcha jezdily asi všechny nejlepší stroje automobilové historie i současnosti. A i přesto jen máloco může svou výstředností konkurovat tomuto Fiatu.

Krásné upravené pozemky, něco málo po poledni, očekávali byste klid, možná i lehký spánek. A pak uslyšíte něco, co připomíná spíše příjezd vojsk. A přitom za to všechno může jeden jediný automobil. Fiat S76 vyrobili v roce 1911 s jedním jediným cílem. Rychlost v přímce. Ve své době to byl horký kandidát na nejrychlejší vůz světa. Pod přední kapotou je umístěn monstrózní 28,5 litrový čtyřválec s výkonem 290 koní. Fiat S76 byl schopný dosáhnout rychlosti až 225 km/h! Dokážete si to představit? Před 100 lety, kdy většina automobilů měla problém přesáhnout 50 km/h. Majitel tohoto konkrétního vozu příslibil letošní účast, a to aktivní. S76 uvidíme na startu legendárních závodů do vrchu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek