Fiat Panda 4×4 Piccolo Lusso

Fiat Panda 4×4 Piccolo Lusso: Oslava 40letého výročí Pandy 4×4 je na prodej za skoro tři čtvrtě milionu

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Kaeve Cars -  20. 8. 2023


Takzvané „restomody“ jsou čím dál oblíbenější. Jde o styl úpravy auta, kdy se vezme klasické auto nebo youngtimer a upraví se po designové a často i po technické stránce. Zpravidla jde o drahá auta, ale teď se představuje naopak jedna cenově dostupnější klasika. Jmenuje se „Piccolo Lusso“ a je to Fiat Panda 4×4.

Fiat Panda první generace je velmi oblíbené a stále velmi časté auto, hlavně doma v Itálii. Vždyť se také vyrábělo velmi dlouhých 23 let od roku 1980 až do roku 2003. V roce 1983 byla představena i legendární verze Fiat Panda 4×4, která jak název napovídá, měla pohon všech čtyř kol. Auto, které si můžete prohlédnout v galerii (a pokud chcete, tak klidně i koupit) je upraveno právě jako oslava 40. výročí.

Přečtěte si také:  EDIT g11 je upravené Porsche 997. Designem se přibližuje prvním 911

Základem úpravy je speciální verze Fiat Panda 4×4 Sisley. Tento konkrétní vůz byl vyroben v roce 1989 a má najeto lehce přes 103 tisíc kilometrů. Za úpravou stojí společnost Niels van Roij Design (založil ji designér Niels van Roij) ve spolupráci s holandským dealerem jménem Kaeve Cars.

Auto prošlo kompletní detailní renovací, dostalo nový prvotřídní lak Azzurro Blu v odstínu moře a také kompletně přepracovaný interiér. Výsledkem stavby má být „pocta eleganci a funkčnosti“. Mimochodem, právě název „Piccolo Lusso“ je v překladu „malý luxus“. Dobově mají působit ocelová kola ve stejné barvě jakou má karoserie s ozdobnými límečky, přičemž nárazníky, zrcátka a některé další součásti exteriéru nejsou jako původně pouze černé plastové, ale nyní jsou lakovány přímo v barvě karoserie. Moderní nádech dodávají autu i bílé kryty předních blikačů (ty byly původně oranžové).

Celá stavba je hlavně o detailech. Kolem celé karoserie tak nakonec prochází tenká zlatá linka, která je pod vnějšími zpětnými zrcátky doplněna siluetou kanoe. Kanoistu můžeme najít i hlavových opěrkách předních sedadel, v opěradlech zadních sedadel, ve výplních dveří, ale také na plaketkách před zadními koly.

V interiéru dostaly hlavní slovo modrá, krémová a hnědá barva. Zatímco modrá barva je na nečalouněných částech kabiny, tak čalounění je právě v krémové a hnědé barvě. Do těchto barev byla kůží přečalouněná sedadla i volant. I díky tomu se tu skvěle doplňuje retro a moderna. Nechybí tu ani přístroje pro off-road, na vrchu palubní desky totiž můžeme najít náklonoměr.

Přečtěte si také:  Stellantis představil nové dodávky svých značek Citroën, FIAT Professional, Opel a Peugeot

I tento upravený Fiat Panda 4×4 pohání benzinový litrový čtyřválec s výkonem 36 kW/49 koní, který přes manuální převodovku pohání všechna čtyři kola.

Pokud se vám tento Fiat Panda 4×4 Piccolo Lusso líbí, můžete si jej koupit. Na prodej je právě v dealerství Kaeve Cars. Jeho cena je stanovena na rovných 30 tisíc eur, což je v přepočtu kolem 720 tisíc korun.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *