Fiat 124 Spider je pro někoho hezčím a možná i lepším bratříček legendární Mazdy MX-5. Čím však Fiat překvapil, bylo oznámení ostřejší verze pod taktovkou divize Abarth. To by byl krok, ke kterému se Mazda ne a ne odhodlat. A krok, který jsme určitě nečekali tak brzo. A přesto je tu!

Fiat 124 Spider Abarth 1

Na ženevském autosalonu italský výrobce představil model Fiat 124 Spider Abarth. Jako třešničku na dortu nedaleko sériového provedení vystavili dokonce verzi pro rallye, která z přeplňované osmnáctistovky dokáže vydolovat výkon 300 koní v 6 500 ot./min. A vypadá zkrátka famózně, jak můžete vidět na fotografiích.

Sériová verze Fiatu 124 Spider Abarth má pod svou dlouhou kapotou přeplňovaný motor 1.4 MultiAir o výkonu 170 koní (125 kW) a točivém momentu 250 Nm. Tyto parametry stačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h za slušných 6,8 sekund a to především díky překvapivě nízké hmotnosti! Toto provedení váží pouhých 1 060 kilogramů. Maximální rychlost je 230 km/h. Verze Abarth pak dostane ve standardu také sportovní výfuk, který podtrhne zvukovou složku a zrychlí výfukové plny. Provedení Abarth vyjíždí standardně (díky bohu) se šestistupňovým manuálem se zkrácenými dráhami a mezi zadními koly navíc najdete samosvorný diferenciál. Pro lenochy bude k dispozici za příplatek i automatická převodovka se sportovním režimem řazení.

S další dobrou zprávou se Fiat vysloveně chlubí. Bohužel už nastala doba, kdy se tato možnost bude považovat za raritu. U nového 124 Spider Abarth budete moci plně vypnout stabilizační systém. Fiat myslel také na komfortní výbavu, nikdo vám tak nesebere rádio ani klimatizaci. Poměrně bohatá je také bezpečnostní výbava. Teď už jen počkat na českou cenovku, ta nás opravdu zajímá!