Ferrari to s elektromobilitou myslí vážně. Pro EV modely chystá novou výrobní linku

Od Anina Russová | Zdroj: Bloomberg - Foto: Ferrari - 15. 6. 2022 0

Kdo by to byl před pár lety řekl. Italský výrobce supersportovních aut nejen, že chystá SUV, ale také plánuje velké rozšíření výrobních prostor v Maranellu. Nové výrobní linky by měly být určeny pro výrobu elektrických a elektrifikovaných modelů.

Podle agentury Bloomberg by mělo jít už o třetí výrobní linku, která by měla zahrnovat i vývojové a výzkumné centrum pro baterie. Sama automobilka by měla tento monstrózní projekt představit ještě během června, zatím ale detaily nezveřejnila.

Přečtěte si také:  Ferrari konečně vysvětlilo, jak se to má se známou černou listinou celebrit, kterým nechce prodávat auta

Z pohledu současného světa jde ale o poměrně pomalý start elektrifikace značky. A tak, zatímco prodeje Ferrari jsou skvělé, marže jakbysmet, akcie automobilky právě kvůli pomalému zavádění elektromobility zlehka klesají.

S plynulým nástupem elektromobility by automobilce měl pomoci nový šéf Ferrari, tedy Benedetto Vigna, muž, který má letité zkušenosti od výrobce čipů STMicroelectronics. Právě on by měl nejpozději v roce 2025 také uvést první elektrické Ferrari.