Ferrari Testarossa Convertible, kterou řídil Michael Jackson, jde do aukce

Autor: Anina Russová - 16. 1. 2014


O tom, že v těchto dnech (12.-19. ledna 2014) probíhá aukce aukčního domu Barrett-Jackson jsme si už říkali ve spojení s dražbou stylového lowrideru Chevrolet Impala, který vlastnil Kobe Bryant. Jenomže tenhle aukčí dům si jako vrchol celého prodejního týdne připravil mnohem zajímavější nabídku. Dražit se bude speciální Ferrari Testarossa Straman Convertible z roku 1986, které v reklamě na Pepsi řídil samotný Michael Jackson. Ale popořádku.

Ferrari-Testarossa-Straman-Convertible-Michael-Jackson

Pokud kroutíte hlavou a nteušíte, co Ferrari Testarossa Straman Convertible vlastně znamená, pak vězte, že jde o speciální limitovanou sérii 12 vozů Ferrari Testarossa. Jenže, tahle auta se oficiálně do prodeje nikdy nedostala. Kromě oficiálního názvu má tohle auto také přezdívku „flying mirror“, tedy v překladu „létající zrcadlo“,  a to proto, že všech 12 kusů mělo boční zpětná zrcátka umístěna poněkud výše, než jsme u aut zvyklí.

Ferrari tehdy stavbou kabrioletu postaveného na základech Testarossy pověřilo Richarda Stramana, který má mimo jiné na triku i úžasné a super drahé Ferrari 275 GTB N.A.R.T Spider. I když se auto oficiálně do garáží majetných šejků či byznysmenů nedostalo, přesto několik kousků mezi různými sběrateli po celém světě koluje.

Pod kapotou je motor o objemu 4.9 litru, jehož výkon je působivých 380 koní, a pomocí pětistupňové manuální převodovky je přenáší na zadní kola. Vyvolávací cena vozu by se prý měla pohybovat kolem zhruba 18 tisíc dolarů, což je v přepočtu asi 360 tisíc korun.

Aukční dům ale očekává, že vzhledem k zajímavé historii tohoto konkrétního auta, se cena vyšplhá mnohonásobne výše. Částečně i proto, že v roce 1987 se vůz i s králem popu dostal před kameru při natáčení reklamy na PEPSI. Na video se určitě podívejte. Očekávané scény, ve kterých hraje právě tahle Testarossa jsou zhruba v čase 5:55. Ale video má něco málo přes deset minut a co záběr, to skvost. Tak příjemnou zábavu.

-AR-

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru