Ferrari Purosangue

Ferrari Purosangue má cenu. Je v základu skoro dvakrát dražší než Lamborghini Urus

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Ferrari - 21. 2. 2023


Nejnovější model italského výrobce sportovních aut je SUV. I tak jde ale o pořádně ostré SUV, které má pod kapotou atmosférický dvanáctiválec. Jeho cena je ale skoro dvakrát vyšší než v případě Lamborghini Urus.

Pokud si v Americe budete chtít objednat nové Ferrari Purosangue, budete začínat na částce 398 350 amerických dolarů, což je v přepočtu 8,84 milionů korun. Tato cena v Americe sice už zahrnuje 5tisícovou daň, ale nezahrnuje daň za vysokou spotřebu paliva. Ta ještě není určena, protože tamní Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) ještě hodnoty spotřeba paliva nepotvrdila. Je ovšem ještě možné, že na Ferrari Purosangue se tato daň vztahovat nebude, protože to není sportovní auto, ale SUV. V Americe je základní cena Ferrari skoro dvakrát tak vysoká než v případě Lamborghini Urus, které na tamějším trhu začíná na 225 tisících dolarů, což je v přepočtu skoro přesně 5 milionů korun.

Ve Velké Británii je základní cena Ferrari Purosangue stanovena na 313 120 liber (v přepočtu cca 8,36 milionu korun), zatímco Lamborghini Urus tu začíná na 177 tisících liber (v přepočtu 4,7 milionu korun) a třeba Aston Martin DBX na 160 tisících liber (v přepočtu 4,27 milionu korun).

I tak je o toto SUV obrovský zájem, který před časem donutil italského výrobce dokonce pozastavit objednávky.

Ferrari si patentovalo nový systém natáčení zadní nápravy. Bude za jízdy měnit sbíhavost

A co za svoje peníze zákazníci dostanou? Bude to SUV, které pohání vysokootáčkový atmosférický motor V12 s objemem 6,5 litru. Maximální výkon je 725 koní při 7750 ot./min a vrchol točivého momentu je 716 Nm. Motor má omezovač až v 8250 ot./min, takže jeho zvuk si řidiči opravdu užije. Zrychlit z 0 na 100 km/h dokáže za 3,3 sekundy, na dvoustovce bude bude za 10,6 sekundy a maximální rychlost je 310 km/h.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru