I když máte v garáží Ferrari F40, 288 GTO, F50, Enzo a klasické LaFerrari, nikdo vám nezaručí, že vám automobilka prodá také otevřenou verzi posledního jmenovaného. Stačí jen, abyste dělali něco, co se zástupcům značky nelíbí. A ne, nemluvíme o nějakém nezákonném chování.

Ale hezky popořádku. Tím, kdo byl italskou automobilkou odmítnut a kdo má tak fantastickou sbírku Ferrari, je majitel klenotnického impéria David Lee. Svou sbírku miluje a často se s ní chlubí na sociálních sítích. Před časem si usmyslel, že by ji rád rozšířil o otevřenou verzi LaFerrari.

Ferrari mu ale odmítlo krásný vůz bez střechy prodat. Proč? Právě pro jeho vášeň v chlubení se na sociálních sítích. Ferrari o takovou popularitu prostě nestojí. A to i přes to, že sama automobilka se vyjádřila ve smyslu, že auta chce prodávat jen těm kteří s nimi budou opravdu jezdit. A to Lee rozhodně je. Sám tvrdí, že svá Ferrari využívá sedm dní v týdnu a nehodlá na tom nic měnit.

Na LaFerrari Aperta může tedy zatím zapomenout, ale prý už se chystá na to, pořídit si ho jako „ojetinu“. To mu možná bude chvíli trvat, ale nakonec se jistě za nějakou vyšší sumu ke svému vysněnému autu dostane.