Ferrari FXX K putuje k manželce víceprezidenta Googlu: hezký narozeninový dárek

Autor: Jan Karlík -   2. 9. 2015


Pokud znáte jméno Benjamin Sloss, pravděpodobně ho máte spojené s internetovým gigantem Google. Nicméně byste ho měli znát také jako velkého fanouška rychlých kol a sběratele těch nejlepších sportovních vozů. A to, mimo jiné, dokazuje i narozeninovým dárkem pro svou ženu.

V její narozeninový den totiž přímo do jejích rukou putoval klíček k tomu nejostřejšímu okruhovém náčiní, jaké se v Maranellu vyrábí – Ferrari FXX K. Jeho vášeň s ním totiž jeho partnerka také sdílí a není problém jí potkat v závodní kombinéze a přilbě, jak sedá do jednoho z jejich supersportů a vyráží ho potrápit na okruhu. Mimo nového Ferrari jejich garáž obsahuje například ještě Ferrari 599 XX, LaFerrari, 458 Speciale, McLaren 12C Spider, Ford Raptor či McLaren P1. Pokud jste už zvládli narovnat spodní čelist do míst, kde se většinu času nachází, pojďme se vrátit k FXX K.

Předání narozeninového dárku proběhlo samozřejmě v srdci Itálie a domovu všech fanoušku vzepjatého koně – na okruhu Ferrari ve Fioranu. Cíl cesty byl jasný, projížďka v rovněž extrémním a výhradně okruhovém 599 XX, které již mají. Jenže to nebylo vše. Po příjezdu na místo určený stál přímo uprostřed trati vystavený žlutý krasavec, který má atmosférický dvanáctiválec o výkonu 850 koní, spolu s elektromotorem pak pohonné ústrojí dává těžko pochopitelný výkon o hodnotě 1 050 koní. A jak už to u větších dárků bývá, prý padla také nějaká ta slza (u nás nakonec taky :) ).

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *