Německý specialista zejména na vozy Ferrari, společnost Novitec Rosso, představil svůj tuningový program pro Ferrari FF.

To z továrny vyjíždí s motorem V12 o objemu 6,3 litru s výkonem naladěným na 485 kW/660 koní a s točivým momentem 683 Nm. Pro Novitec je to ale samozřejmě málo! 🙂 Motoru se důkladně podíval na zoubek a výsledkem je 684 koní a 696 Nm ve střídmější úpravě zahrnující pouze přeprogramování řídící jednotky nebo 688 koní a 701 Nm v úpravě kombinující navíc výměnu sériového výfuku za nerezový. Pokud vám to nestačí, může být program v řídící jednotce brutálnější a výsledkem budou hodnoty 694 koní a 708 Nm, respektive 702 koní a 714 Nm i s výfukem. Proč je to takhle složité netušíme, ale je to tak…

Vyměněn byl také sériový podvozek. Na jeho místo putoval plně nastavitelný podvozek, který navíc o pár kg snižuje hmotnost auta a umožní zvýšení na přední nápravě až o 40 mm. Ptáte se proč? Je to jednoduché. S nízkým agresivním předkem se nástrahy velkoměsta, jakými jsou retardéry, obrubníky a podobně, snázeji přejíždějí.

Na výběr bude několik variant litých kol, kompletní stylingový paket zahrnující spoiler pod přední nárazník, přední masku, kryty vnějších zpětných zrcátek, nástavce prahů, zadní spoiler, difuzor a kryty zadních světlometů, to vše z karbonu.

Již mnohokrát jsme se přesvědčili, že když se auta upravují s citem a vkusně, pak se dá vylepšit i supersport, co myslíte?

-PS-