Ferrari California T se stalo obětí uměleckého projektu – video

Autor: Jan Karlík - 12. 6. 2015


Nikdo z nás nemůže pochybovat o tom, že každý automobil je svým způsobem kus uměleckého díla. Některé vozy více, některé samozřejmě méně. Ferrari California T dle mého úsudku patří spíše do té první kategorie. To však nezabránilo mladému švýcarskému umělci a fotografovi jménem Fabian Oefner, aby právě novou Californii použil pro jeden ze svých projektů.

Jeho zájem se většinou obrací k přírodním a fyzikálním jevům, a tak mu aerodynamika, ani tvar Ferrari nebyl cizí. Praotcem myšlenky využití nového Ferrari uvádí na svém webu: „Nedávno jsem navštívil sídlo Ferrari v Maranellu, abych interpretoval nejnovější GT California T coby uměleckou formu svýma očima. Výsledné video má zkoumat podstatu samotného auta. Vystihuje pilíře cílevědomého designu a trvalé inovace, které jsou konstantami při vytváření všech Ferrari.“

Asi ze sebe veřejně dělám barbara, ale zkrátka jsem prostě málo umělec, abych v postříkání Ferrari fosforeskující barvou viděl tohle všechno. Navíc mi v tom videu trochu chybí šťáva, nápad a i jeho stopáž je poměrně krátká. Nějakou kvalitu projekt samozřejmě má, hra se světlem je poměrně působivá a malinko to  v nás evokuje jeden ze zahajovacích spotů Top Gearu. Mrkněte na video a udělejte si názor sami :)

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru