Ferrari 458 Challenge dostalo široký karbonový kit Liberty Walk. Z karbonu je každičký díl karoserie

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Liberty Walk -  28. 4. 2023


Když se řekne Liberty Walk, mnohým z nás je hned jasné, že rozhodně nepůjde o nic obyčejného. Tento úpravce dodal svůj bodkit na Ferrari 458 Challenge. Ten je navíc celý z karbonu a jmenuje se Silhouette.

Japonský úpravce se rozhodl vyměnit na autě každý jeden panel. Původní tak zvenku nezůstalo vůbec nic. Všechny panely karoserie jsou nové, vyrobené z karbonu, který je zalakovaný. K tomu je tu jinak tvarovaný bodykit obsahující oba nárazníky, novou masku chladiče a další drobnosti. Docela zásadní změna proběhla i v rámci výměny přední kapoty, v níž jsou nyní masivní výdechy.

Přečtěte si také:  Ferrari proti všem. Výrobce vyvíjí spalovací motor, který bude prodávat i po roce 2035

Na pohled je auto celkově ještě drsnější. Základem je závodní verze, takže uvnitř nechybějí závodní sedadla s šestibodovými bezpečnostními pásy, závodním volantem, ale také ochranným bezpečnostním rámem. Co ovšem není závodní, to je nový vzduchový podvozek, který auto přiblížil více k zemi. Vyměněna jsou také kola, která ale stále mají uchycení na centrální matici.

O pohon se stará standardní osmiválcový motor s přímým vstřikováním paliva o objemu 4,5 litru. Ten je v základu shodný s pohonnou jednotkou, kterou používá i běžné Ferrari 458 Italia. Motor má výkon 425 kW/560 koní při 9000 ot./min a točivý moment 540 Nm při 6000 ot./min. Upravena byla sedmistupňová dvouspojková převodovka Getrag. Ze sériové vozu je tu také elektronicky řízený diferenciál.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *