Federico-Sceriffo-Ferrari-599-GTB-drift

Driftovací závody jsou ve světě už běžným odvětvím motorsportu, točí se tak velké peníze a podle toho také vypadají závodní speciály. Nejen postarší trojková BMW, Nissany, ale také Lamborghini nebo Ferrari! A právě další driftovací speciál Ferrari vám chceme teď ukázat.

Možná jméno Federico Sceriffo neznáte, ale vězte, že ve světě driftů jde o poměrně známou osobnost. Je to Ital, který letošní americkou závodní sérii Formula Drift jede v upraveném Ferrari 599 GTB.

Ačkoliv se o pohon sériového vozu stará šestilitrový dvanáctiválcový motor s atmosférickým plněním, jehož výkon je 456 kW/620 koní (při 7 600 ot./min) a točivý moment 608 Nm (při 5 600 ot./min), na závody v driftování je to málo. Federico Sceriffo se svým týmem na motor přidal dvě turbodmychadla a výkon tak zvedli na hodnotu kolem 800 koní a točivý moment někam k 1000 Nm. Poháněna je samozřejmě výhradně zadní náprava.

Auto ale dostalo samozřejmě i jiné úpravy. Nový je například velký přítlačný spoiler pod předním nárazníkem, široké nástavce blatníků, či upravený zadní nárazník s výrazným difuzorem a nebo velké křídlo.