2020-renault-talisman-facelift- (1)

Od jeho uvedení na trh si lidé kupovali Talisman Grandtour především kvůli jeho designu. Nejnovější úpravy modelu Nový Talisman Grandtour slouží pouze pro zdůraznění jeho stylu a přitažlivosti.

Přední část je ještě kultivovanější a při pohledu na ni zaujme nová mřížka chladiče, nyní doplněná chromovanými prvky a modifikovaným vzhledem nárazníku. Všechny verze jsou také vybaveny LED světly. Adaptivní světlomety jsou vybaveny technologií LED MATRIX a přicházejí na trh s dynamickými ukazateli LED. Jejich eleganci a atraktivitu zdůrazňuje denní svícení ve tvaru C, které je typické pro značku Renault.

Vzadu je čistota a rafinovanost Talismanu Grandtour zdůrazněna světlomety kompletně na bázi LED. Svítilny mají chromový rámeček, a jsou v nich také integrovány dynamické ukazatele směru. Střešní anténa je nově ve tvaru žraločí ploutve.

Přečtěte si také:  Takto vypadá nová Dacia Duster naživo. Facelift přinese nový design i terénní výbavu

Nový Talisman Grandtour přichází s novými barevnými odstíny šedá Baltique, červená Millesime a šedá Highland. A hovoříme-li o nejnovějších změnách, musíme také zmínit kola Pierre (17 palců), Stellar (18 palců) a Sato (19 palců).

Když se řidič přibližuje ke svému vozidlu, zapnou se postupně přední světlomety, osvětlení kliky dveří, a když nastoupí do vozu, rozsvítí se osvětlení interiéru.

Pečlivě propracovaný interiér

Prostor pro cestující byl navržen velmi pečlivě, a to až do nejmenších detailů. Nové chromové rámečky podtrhují tvar středové konzole, která je zde nabízena s ambientním osvětlením, zatímco nové dřevěné dekorativní prvky šedé barvy na palubní desce a dveřích zvyšují eleganci nové verze INITALE PARIS. Pro ještě dokonalejší personalizaci interiéru si řidič i cestující nyní mohou prostřednictvím nastavení systému MULTI-SENSE vybírat mezi 8 režimy ambientního osvětlení kabiny.

Palubní deska modelu Nový Talisman Grandtour je nyní ještě přehlednější díky 10,2palcovému přístrojovému štítu řidiče, který je součástí standardní výbavy. Nastavení MULTI-SENSE umožňuje úplnou personalizaci a poskytuje jedinečný jízdní zážitek.

Na středové konzoli nyní najdete plochu pro bezdrátové nabíjení mobilního telefonu a nové tlačítko funkce Auto-Hold, která umožňuje zadržet vozidlo na místě bez použití brzdového pedálu.

Komfort a styl jsou u modelu Nový Talisman Grandtour na prvním místě. Výbava INTENS obsahuje nové čalounění a volitelně je možno objednat čalounění v kůži. Kůže Riviera je nabízena ve třech barevných odstínech: pískově šedá, hnědá a černá. Výbava INITIALE PARIS nabízí výběr mezi dvěma typy čalounění: exkluzivní kůže Nappa v barvě černá Titane nebo pískově šedá Sable s nejnovějším doplňkem, kterým je zlatavě hnědé prošívání. A v neposlední řadě si zákazník může počínaje výbavou Intens také vybrat, zda chce mít interiér v černé nebo světle šedé barvě

Nové technické inovace zvyšují komfort i bezpečnost

Renault Talisman Grandtour přichází s nejnovějšími technickými prvky, které společnost Renault vyvinula s cílem umožnit řidiči i pasažérům takový zážitek z jízdy automobilem, jako by cestovali první třídou.

Vyšší komfort i bezpečnost pří jízdě v noci

Po novém Renault Espace je nový Talisman Grandtour druhým modelem značky, který je vybaven technologií LED MATRIX Vision. Inteligentní adaptivní světlomety zvyšují bezpečnost, protože jsou výkonnější než tradiční systémy LED; v porovnání se staršími modely je jejich svítivost o 50% vyšší a mají dosah 220 m v porovnání s dřívějšími 175 m. Světelný paprsek je průběžně upravován s ohledem na jízdní podmínky a ostatní účastníky silničního provozu, což řidiči poskytuje více klidu.

Propojení v automobilu je větší než kdy dříve

Nový Talisman Grandtour je vybaven ekosystémem Renault EASY CONNECT, který propojuje různé aplikace, jako MY Renault, nový multimediální systém Renault EASY LINK a jiné konektivní služby, jako automatická aktualizace a dálkové ovládání vozidla.

Přečtěte si také:  Lexus LC dostane v roce 2022 několik vylepšení i nové speciální edice

Multimediální systém Renault EASY LINK nabízí uživatelsky příjemné a personalizované rozhraní. 9,3palcový displej v portrétové konfiguraci podtrhuje dojem modernosti, kterým interiér kabiny působí. Renault EASY LINK zahrnuje digitální rádio DAB, multimédia, mobilní telekomunikační systém kompatibilní s operačními systémy Android Auto a Apple CarPlay a také satelitní navigaci s vyhledáváním adres prostřednictvím Google Places, informace o cenách paliva a dopravní informace v reálném čase.

13 prémiových reproduktorů Bose v rámci výbavy INITIALE PARIS bylo rovněž přepracováno, takže nabízejí kvalitnější poslechový zážitek díky pěti nastavitelným režimům reprodukce zvuku.

Vyšší bezpečnost na silnici

Nový Talisman Grandtour byl vylepšen modernějšími a sofistikovanějšími asistenčními systémy řidiče (ADAS) až do druhé úrovně autonomního řízení.

Systém Easy Pilot – asistent pro jízdu po dálnici a v koloně, v sobě spojuje adaptivní tempomat a funkci udržování vozidla ve středu jízdního pruhu, která zvládá i jízdu v zatáčkách. Tento systém reguluje rychlost v pásmu 0 až 160 km/h a přitom udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. Může také automaticky provést zastavení a rozjezd automobilu během tří sekund bez jakéhokoli zásahu řidiče.

Systém aktivního nouzového brzdění (AEBS) registruje chodce a cyklisty. Kromě těchto nejnovějších doplňků jsou nové modely Talisman stejně jako dříve vybaveny asistenčními systémy umožňujícími bezpečnější a pohodlnější řízení, jako například varování při vybočení z jízdního pruhu, sledování únavy řidiče, systém sledování mrtvého úhlu, které nyní využívá dva radarové senzory na obou stranách zadní části vozu, a také upozornění na vozidla, která by Vás mohla při couvání z řady ohrozit.

Rychlejší odezva na podněty řidiče a vyšší pohodlí

Nový Talisman Grandtour je jediným vozem ve své kategorii, který je vybaven systémem 4CONTROL. Systém 4CONTROL s řízením všech čtyř kol je stále aktivní a automaticky řídí směr jízdy a otáčení zadních kol. 4CONTROL zaručuje bezkonkurenční přesnost řízení oproti jiným automobilům stejné velikosti a umožňuje řidiči plynulé řízení v městském provozu.

Přečtěte si také:  Nový Renault Trafic je tady. Prodej bude zahájen začátkem roku 2022, objednávky začátkem října 2021

Systém 4CONTROL je u modelu Nový Talisman Grandtour kombinován s nastavitelnými tlumiči, což zaručuje optimální stabilitu a komfort tím, že průběžně mění reakci tlumičů. Tento sytém byl optimalizován tak, aby byla zajištěna jeho vyšší účinnost a také lepší stabilita karoserie při přejíždění překážek.

Nejmodernější motorizace

Nový Talisman Grandtour je vybaven nejmodernějšími naftovými motory Renault, které jsou šetrné vůči životnímu prostředí: naftové motory Blue dCi přicházejí se systémem SCR (selektivní katalytická redukce) pro snížení emisí a vstřikovacím systémem AdBlue pro snížení emisí NOx.

Blue dCi 160 & 190 EDC

V nabídce modelu Nový Talisman Grandtour bude k dispozici pohonná jednotka 2.0 Blue dCi s výkonem 160 koní nebo 190 koní ve spojení s dvouspojkovou šestistupňovou převodovkou EDC.

Cena

Ceník aktuálně startuje na částce 955 000 Kč za Talisman Grandtour dCi 160 EDC ve výbavě Intens. Pokud byste raději vůz s výkonnějším motorem dCi 190 EDC, pak ve výbavě Intens zaplatíte 995 000 korun nebo ve výbavě Initiale Paris 1 205 000 Kč. Aktuální ceník je ke stažení zde.