Extrémní zájem o Aston Martin Valkyrie překvapil úplně všechny

Autor: Anina Russová - 3. 7. 2019


Aston Martin Valkyrie je nejspíš tím technologicky nejvyspělejším autem, jaké kdy tato britská značka postavila. Jeho vývoj byl nesmírně drahý, čemuž odpovídá i jeho cena. Valkyrie se prodává za ohromující sumu: v přepočtu více než 100 milionů korun. Myslíte, že je to příliš? Že taková suma zákazníky spíše odradí, než přiláká? Pak se pletete úplně stejně, jako se splet šéf značky Aston Martin Andy Palmer.

Nedávno totiž pro magazín CarSales řekl, že je velmi překvapen z úspěchu a hlavně ze zájmu o tento model. Přiznal také, že při plánování výroby Valkyrie se svými kolegy hrubě podcenili počet kusů, které nakonec budou vyrobeny. Prý bylo těžké určit to jedno konkrétní číslo.

Jezdci Red Bullu budou testovat Aston Martin Valkyrie, rychlostí se prý vyrovná monopostům F1

Chvíli prý dokonce mluvili o tom, že vozů Aston Martin Valkyrie bude vyrobeno pouze 24 kusů. Pak se bavili o 59 kusech. Nakonec se shodli na rovné stovce, ale ve finále je z toho už ohlášených 150 kusů.

Jenomže zájem je prý takový, že by automobilka bez problému prodala i 900 kusů tohoto velmi jedinečného superauta. Jenomže to už udělat nemůže. Jakmile totiž jednou ohlásila konečný počet vyrobených kusů, nemůže vyrobit ani jeden jediný navíc, protože zákazníci neslyší jen na výkon či technologické novinky, ale také na to, že budou jedni z mála (konkrétně těch 150), kteří takový vůz budou vlastnit. A ty, kteří jsou ochotni za auto zaplatit takovou částku, není radno si jakkoliv rozzlobit. Takto však Aston Martin přišel o velké peníze, které by za Valkyrii jinak možná získal. 

A malé připomenutí. Tento vpravdě super model byl představen v březnu a už je vyprodán hlavně dílky faktu, že nabízí výkon 1176 koní a točivý moment 900 Nm. Tyto hodnoty produkuje 6,5litrový agregát od Cosworthu, kterému sekundují elektromotory od Rimacu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru