Poslední dobou se poměrně často stává, že se malé, neznámé automobilky snaží propašovat do té nejlepší a nejrychlejší třídy. Jenže konkurovat výrobcům supersportů z Itálie, Německa a dalších zemí, kteří za sebou mají veeelký rozpočet a léta zkušeností, je úkol extrémně náročný, takže to většinou skončí tak, že si stejně jako teď, přečtete zprávu o automobilu, který má být minimálně nejrychlejší na světě, staví ho čtyři chlapi v garáži a pokud to dobře jde, ještě se podíváte, jak ho Top Gear běžnou jízdou zapálí nebo jinak znefunkční.

Máme tu dalšího v řadě a nese název Exotic Rides W70. Nechceme předem malovat čerta na zeď, třeba se z něj stane úspěšný kousek, který bude ve vašem užším výběru hned vedle Ferrari a Porsche. Exotic Rides je malá americká firma, která se doposud věnovala především zakázkovým úpravám automobilů a motocyklů. V jejich portfoliu tak lze narazit na upravené Toyoty GT86, extrémně výkonné Mustangy nebo dokonce Lamborghini. Jako další krok je projekt W70, tedy stavba vlastní supersportu.

W70 má představovat dvoumístné kupé, k jehož pohonu poslouží před zadní nápravou podélně uložený vidlicový osmiválec LS7 od General Motors, který z objemu 7,0 litru poskytne výkon 441 kW/600 koní při 6 000 ot./min. Tato síla má mířit výhradně na zadní kola a údajně se plánuje i přeplňované provedení, které má disponovat výkonem kolem 588 kW/800 koní.

Další údaje o technice nebo výkonech prozatím zveřejněny nebyly, ale Exotic Rides místo toho raději odhalují podobu svého supersportu. Za ní stojí australský designér David Williams, který se netají svým obdivem strojů maranellské značky. Dokonale tak můžete rozpoznat designové prvky modelu Enzo, ale také nového LaFerrari. Jestli se tohle opisování povedlo, to už zhodnoťte sami.

Cena stejně jako další informace je zatím velkou neznámou. Funkční prototyp prý zatím není, ale objednávky jsou už spuštěny. No, teď už zbývá pouze čekat, jestli auto zapadne do propasti nepovedených rychlých projektů nebo nás ještě mile překvapí…