Jen těžko si představit zajímavější klasiku, kterou obdivuje neuvěřitelná řádka automobilovoých nadšenců, než je BMW M3. Její současná generace působí rozruch kamkoliv přijede a její dravost je poměrně rychle návyková, ale co si budeme povídat, tep se nám zrychlí spíše při pohledu na její babičku, tedy model E30 M3. A téhle dámě z roku 1988 navíc ve variantě EVO II se teď budeme věnovat.

BMW se právě v těchto letech chtělo účastnit závodních klání a divize BMW Motorsport měla tehdy jediný úkol: Vyrobit auto, které bude mít základ v závodní M3, ale bude homologováno pro běžný provoz. Ale byl v tom ještě jeden háček. Auta se muselo prodat alespoň 500 kusů. V té době to opravdu jako háček vypadalo, protože nikdo nečekal, co se s uvedením E30 M3 strhne.

Byla to opravdu doslova lavina a zákazníci se do auta okamžitě zamilovali a BMW slavilo obrovský úspěch. No, aby také ne. Pod kapotou je řadový čtyřválec o objemu 2.3 litru, který byl k dokonalosti vyladěn na 220 koní. A všechno na zadní nápravě!

21. února pak budou mít všichni milovníci téhle exkluzivní modro-bílé vrtule jedinečnou šanci si ji koupit. V Silverstone se uskuteční jedinečná aukce s názvem Race Retro Classic Car Sale a tahle kráska zde bude k mání. Se třemi majiteli a najetými pouhými 147 000 kilometry je jasné, že cena poletí vzhůru. Očekává se, že se zastaví zhruba na částce 50 – 56.000 Euro, tedy něco mezi 1 385 000 Kč – 1 551 200 Kč.