spy-foto-elektromobil-2021-Skoda-Enyaq-carscoops- (2)

Elektromobil Škoda Enyaq už jezdí po silnicích. Maskuje se jako Kodiaq

Autor: Pavel Srp -  Foto: Carscoops.com 5. 3. 2020


Škoda už sice jeden elektromobil má, ale rozhodně jich bud více. Ten „nejbližší“ bude crossover, bude se jmenovat Enyaq a už jezdí po silnici. Zatím maskovaný samolepkami světel jako Kodiaq.

Škoda Enyaq bude vycházet z konceptu Škoda Vision iV, který se z pohledu designu rozhodně povedl. Sériová verze však bude vypadat trochu jinak, minimálně z pohledu základního tvaru karoserie. Nebude mít tak svažitou zadní část, ale půjde o normálně tvarované SUV. Na druhé straně díky tomu alespoň bude mít větší zavazadelník, což je pro škodovku jedna ze základních věcí.

Z hlediska techniky můžeme zatím jen domýšlet, mělo by ale jít o technicky spřízněný model s (v pondělí představeným) crossoverem Volkswagen ID.4. Základem zcela jistě bude podvozková platforma MEB, kterou používají (a budou používat) všechny kompaktní elektromobily koncernu Volkswagen.

Škoda Enyaq: jak vzniklo nové jméno elektrického SUV?

Očekávat by se daly stejné údaje, které zveřejnil Volkswagen pro ID.4, tedy zejména o dojezd až 500 kilometrů (WLTP) a možnost volby pohonu zadních nebo všech čtyř kol.

Již dříve představený hatchback Volkswagen ID.3 by zase mohl leccos prozradit o tom, jaké varianty pohonu by mohl nový elektromobil Škoda nabídnout. Od celkového výkonu 110 kW/150 koní, přes 150 kW/204 koní pro zadokolky, až po 225 kW/306 koní pro verze s dvěma elektromotory a pohonem všech kol.

Česká značka ale o autě zatím žádné podrobnosti nezveřejnila. Víme jen to, že bude představeno ještě letos.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *