2021-facelift-elektromobilu-MINI_Cooper_SE- (1)

Od března 2021 přinese MINI Cooper SE do světa potěšení z čistě elektrické jízdy zásluhou svěžích designových doplňků a nových prvků výbavy ještě více osobitosti. Nová kolekce MINI Electric Collection přináší první čistě elektrický model britské prémiové automobilky ve velkém stylu. Speciální edice kombinuje prvky designu navržené pro nejnovější provedení klasického MINI, jako je například přepracovaná přední část či vícebarevná střecha Multitone s exkluzivními designovými prvky exteriéru a interiéru, stejně jako bohatou výbavou.

Přístup redukce designových prvků zajistil, že kulaté světlomety a typická šestiúhelníková maska chladiče jsou ještě dominantnějšími prvky přední části MINI Cooper SE, než tomu bylo dříve. Součástí výbavy edičního modelu je modrý metalický lak Island Blue, který je pro MINI Cooper SE k dispozici vůbec poprvé. Volitelně je k dispozici nové šedé provedení střechy, součástí kolekce MINI Electric Collection je ale vícebarevná střecha Multitone, která je v daném segmentu unikátní. V oxfordské továrně MINI vznikají při použití nové techniky lakování fascinující barevné přechody střechy z modré San Marino Blue v přední části přes světle modrou Pearly Aqua uprostřed až po černou Jet Black na zádi.

Přečtěte si také:  Nejnovější škodovka nemá škrabku ve víčku nádrže. Automobilka ji kvůli lapkům přesunula

Nezaměnitelně výrazný vzhled podtrhují také exkluzivně navržené pruhy na přední kapotě a nad bočními prahy, jejichž jen mírný barevný kontrast s lakem karoserie vytváří stylové propojení s vícebarevnou střechou Multitone. Celku dodávají osobitě sportovní výraz rovněž černé kryty zpětných zrcátek, 17“ kola z lehké slitiny MINI Electric Collection Spoke a leskle černé elementy v podobě rámečků masky chladiče, předních světlometů i zadních světel, znaků MINI, označení modelu na zádi, klik dveří a bočních ozdob. Kolekci MINI Electric dále doplňují Adaptivní LED světlomety s matrixovou technikou pro dálková světla, kryty prahů s vytištěným logem MINI Electric, sportovní sedadla čalouněná kombinací světle šedé látky a koženky, nově navržené hliníkové povrchy interiéru v provedení MINI Yours Aluminium a antracitové čalounění stropu. Prémiový charakter interiéru je zřejmý ze sportovního volantu čalouněného kůží nappa, který v edičních modelech na sobě nese logo MINI Electric.

MINI Electric Collection je exkluzivním vyjádřením bezemisního potěšení z jízdy. Spontánní dodávka síly motoru o výkonu 135 kW/184 koní, pro daný model specificky naladěný podvozek a nízko umístěné těžiště dodávají MINI Cooper SE působivou agilitu typickou pro vozy MINI. Lithium-iontová baterie umístěná v podlaze vozu zajišťuje dojezd 203 až 234 km podle testovacího cyklu WLTP.

Pro speciální ediční model MINI Cooper SE byla navržena kombinace paketů výbavy v oblastech komfortu, konektivity a asistenčních systémů. Vůbec poprvé je v nabídce vyhřívání volantu, zvyšující komfort při jízdě v zimě. Součástí standardní výbavy MINI Cooper SE je paket navigace Connected. Navigace Connected Plus dále obsahuje Head-Up Displej, rozšířené funkce telefonu s bezdrátovým nabíjením, službu Concierge Service a výbavu MINI Connected XL.

Novou součástí paketu asistenčních systémů Driver Assistance je funkce upozornění na nechtěné opuštění jízdního pruhu, která řidiče vibracemi ve volantu upozorní v situaci, kdy rozpozná tendenci k nezáměrnému vyjetí z jízdního pruhu.

Přečtěte si také:  "Nesouhlasím s tím, aby Jaguary byly jen elektrické," říká šéfdesignér, a z automobilky odchází

Nový paket Driver Assistance Plus poprvé zahrnuje aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, který dokáže MINI Cooper SE zpomalit až do úplného zastavení. Pro následné rozjetí a opětovnou aktivaci automatické regulace rychlosti a vzdálenosti se stačí jen jemně dotknout akcelerátoru.

Řidič má v tomto systému vítaného pomocníka v husté dopravě, kde si sice nemůže naplno vychutnat typické potěšení z jízdy, má však k dispozici více komfortu.