2020 - Dacia SPRING show car_

Elektromobilita je v automobilovém průmyslu zvučné téma. Dříve či později bude nějaký v nabídce mít každá značka. Už za pár dní ho představí i Dacia. Má jít o nejlevnější elektromobil na trhu, přičemž má jít o plnohodnotné auto.

Renault oznámil, že nejnovější elektromobil Dacia Spring představí už příští týden na akci s názvem Renault eWays. Informaci zveřejnila sama automobilka na svých globálních webových stránkách pro novináře.

Základem nového elektromobilu Dacia Spring má být elektrický Renault K-ZE, který je nabízen v Číně. Hovoří se o tom, že dojezd má být díky baterii s kapacitou 26,8 kWh až 200 km podle přísnější metodiky WLTP a výkon elektromotoru kolem 44 koní.

Přečtěte si také:  Elektrická Dacia Spring Electric představena. Automobilka tvrdí: "Je to r-EV-oluce."

Akce s názvem Renault eWays bude probíhat od 15. října do 26. října 2020. Slavnostní odhalení elektrické novinky by měl provést dokonce samotný nejvyšší šéf koncernu Renault, Luca de Meo. Ten do automobilky přišel před pár měsíci z automobilky SEAT, jejímž byl šéfem. Renault ukáže také evropskou hybridní verzi nového SUV-kupé Renault Arkana.