Studie elektromobilu MINI Cooper SE Cabrio (2022)

Elektrický MINI Cooper SE Cabrio se ukazuje. Zatím jen jako studie

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: MINI - Tisková zpráva - 18. 7. 2022


Sluneční svit, stoupající teploty, svěží zelená krajina: je léto, a tak MINI poprvé představuje čistě elektrické MINI Cooper SE v provedení Cabrio. Nikoliv jako sériovou verzi, ale jako jediný exemplář naznačující, jak by mohla v budoucnu pokračovat cesta k výhradně elektrické prémiové značce a jak by bylo možné elektrifikovat klasický otevřený vůz poskytující potěšení ze sportovní jízdy s volným nebem nad hlavou.

Jako otevřený čtyřmístný vůz je MINI Cooper SE Cabrio jediným prémiovým kabrioletem na světě s čistě elektrickým pohonem v segmentu malých vozů. Britská prémiová značka tímto průkopnickým modelem poprvé kombinuje klasický sportovní charakter, maximální potěšení z jízdy pod širým nebem a lokálně bezemisní elektromobilitu.

Přečtěte si také:  Nabíjení bez aplikace i karty: BMW Group představuje funkci Plug&Charge

Jedinečný model se veřejnosti poprvé představí na tradiční komunitní akci „MINI Takes the States“ v USA. Klikaté silnice mezi Burlingtonem ve Vermontu a Greenville-Spartanburgem v Jižní Karolíně jsou ideální pro to, aby si dorazivší komunita MINI v MINI Cooper SE Cabrio poprvé vyzkoušela pro MINI typický pocit z jízdy jako v motokáře, ovšem s otevřenou střechou.

Unikátní exemplář vychází z karoserie modelu MINI Cooper S Cabrio. Elektrické MINI Cabrio s ním proto sdílí rozměry s délkou 3863 mm, rozvorem 2495 mm, šířkou 1727 mm a výškou 1415 mm. Také objem zavazadlového prostoru zůstává nezměněn a činí 160 l.


TIP: Půjčovna aut MINI COOPER


Technologie pohonu pochází z kompetenčních center elektrické mobility BMW Group v Dingolfingu a Landshutu. MINI Cooper SE Cabrio využívá stejné komponenty pohonu jako třídveřové elektrické MINI Cooper SE. Mimořádně vyvážené rozložení hmotnosti mezi nápravy s lehkým elektromotorem v přídi přináší agilitu a mimořádnou obratnost. To vše se staženou střechou nyní i v budoucnu.

Elektromotor o výkonu 135 kW/184 k přenáší, stejně jako je tomu v MINI Cooper SE, agilní jízdní vlastnosti připomínající pocity jízdy v motokáře do světa elektromobility a umožňuje zrychlení z klidu na 100 km/h za 7,7 sekundy. Dojezd 230 kilometrů, stanovený podle testovacího cyklu WLTP, umožňuje výlety jak ve městech, tak daleko za jejich hranicemi. MINI Cooper SE Cabrio kombinuje zábavu z jízdy pod širým nebem s promyšlenou funkčností. Elektricky ovládanou, a tedy mimořádně tichou plátěnou střechu je možné otevřít nebo zavřít během 18 sekund. Stisknutím tlačítka lze plátěnou střechu aktivovat v rychlostech do 30 km/h. Nabízí tři polohy: otevřenou, zavřenou nebo střední, připomínající střešní okno.

Přečtěte si také:  Ford Mustang Mach-E přijíždí s vylepšenými asistenčními systémy a rozšířenou výbavou

Tímto unikátním vozem MINI oslovuje stále rostoucí komunitu fanoušků typického potěšení z jízdy s volným nebem nad hlavou a zároveň přináší elektrický pohon do dalšího tržního segmentu – udržitelně, transparentně a srozumitelně. Úspěšnou transformaci značky MINI směrem k elektromobilitě mimořádně působivě demonstruje MINI Cooper SE. S nárůstem prodejů o 132 % byl právě tento model v roce 2021 pro svoji značku doslova tahounem. V Německu, které je největším trhem pro MINI Cooper SE, je již téměř každé třetí MINI elektrifikované. Aby toto nadšení pro elektrickou jízdu bylo trvalé, umožňuje MINI každodenní snadné a pohodlné nabíjení. Program MINI Charging poskytuje řidičům MINI v Německu flexibilní řešení pro nabíjení doma i v zaměstnání a také přístup k jedné z největších sítí veřejných nabíjecích stanic v Evropě, čítající více než 250 000 nabíjecích míst.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek