tesla-model-y-vossen-wheels (4)

Na design má každý jiný vkus a jiný názor. Co se jednomu líbí, druhému už se líbit nemusí a možná ani nebude. Ale nemůžeme se ubránit dojmu, že elektrické SUV Tesla Model Y vypadá po instalaci nových kol Vossen Wheels o něco lépe, nebo spíše zajímavěji než v sérii.

Vossen Wheels, jak už je u nich ostatně zvykem, nabízejí nepřeberné množství designů kol. V tomto konkrétním případu dostala Tesla disky z označením Vossen M-X4T v barevném provedení Brickell Bronze. Je to něco mezi zlatou a bronzovou, přičemž výsledek společně s lesklou bílou karoserií auta vypadá prostě dobře. Jde o 22palcová kola, která jsou obutá do nízkoprofilových pneumatik.

Vossen Wheels vyrábějí kvalitní kola a za svou práci si nechají řádně zaplatit. V tomto konkrétním případě mluvíme o 1800 dolarech, tedy bezmála 39 000 Kč za kus. K tomu je potřeba připočítat také cenu pneumatik, které v průměru 22 palců rozhodně nebudou patřit mezi nejlevnější. Výrobce tento typ kol nabízí i v třídílné verzi, přičemž v tu chvíli jedno kolo vyjde na 2200 dolarů, tedy bezmála 50 000 Kč. Vossen Wheels kromě této 22palcové verze nabízí ještě verze v průměru 19-21 palců a také 23 a 24 palců. Zákazník dostane na výběr několik barev a šířek, přičemž u těch mluvíme konkrétně o nabídce začínající od 8,5 palcích a konče 13 palci.