Důchodkyni štvala zaparkovaná auta. Ničila jim lak klíčem

Od Anina Russová | 9. 12. 2019 0

Posledních několik týdnů řešili brněnští policisté velké množství řidičů, kteří je volali ke svým zaparkovaným, ale zároveň poškrábaným autům. Nešlo o žádné parkovací ťukance, všechna ta dotčená auta měla hluboké rýhy přes několik částí karoserie. Bylo jasné, že je to nějaký vandal. Nikdo ale nečekal, že za tím bude stát 66letá důchodkyně.

83letý senior vjel dnes na dálnici D5 do protisměru a způsobil vážnou dopravní nehodu

Poprvé na ni policisté přišli, když se ukázala na kamerovém záznamu a rovnou při tom, jak ničí další auto. Video sice není moc kvalitní, ale je jasně vidět, jak dotyčná vyndala klíče z kapsy a jedním z nich přejela přes celý bok zaparkovaného stříbrného Volkswagenu Polo.

Ale právě proto, že je záznam tak nekvalitní, nebylo možné starou paní poznat. Nakonec prý policisté několik tipů na její totožnost měli, takže se není co divit, že ji nakonec našli.

Paní všechno přiznala a zároveň vysvětlila, proč to dělala. Ačkoliv sama žádné auto nemá a žádným nejezdí, prostě jí štval počet aut, jaká na parkovištích stojí. Nic víc. Ta její zloba nakonec stála dohromady přes 60 000 Kč. V tuto chvíli je vše ještě ve fázi vyšetřování, ale paní hrozí dle zákona i vězení a to na dobu od dvou do šesti let. Je ale pravděpodobné, že jen bude muset zaplatit škodu a odpracovat si nějaké veřejně prospěšné práce.