Jízda v protisměru po dálnici je nebezpečným a poměrně přísně trestaným přestupkem. Stává se častěji, než by se mohlo zdát. Někdy je to z nepatrnosti, jindy, jako v případě nedávné situace na dálnici D2, z hlouposti.

Jinak nelze popsat chování 73letého seniora na Břeclavsku. Se svou mazdou nejprve správně použil nájezd na dálnici, ale z ničeho nic se tam zastavil, chvíli asi koukal kolem sebe a pak se prostě rozjel přímo proti kolemjedoucím autům a náklaďákům. A jak už to tak v podobných případech bývá, zařadil se rovnou do levého pruhu.

Přečtěte si také:  Řidič na Prostějovsku zakašlal a naboural dvě auta. Škoda je čtvrt milionu

Vlastně měl obrovské štěstí, že se nic nestalo. Provoz byl ve čtvrtek dopoledne, kdy k této situaci došlo, velmi silný. Paradoxní je, že se všechno odehrálo přímo před zraky policejní hlídky. Ta pak zabránila neštěstí, ke kterému bylo našlápnuto.

Jakmile si všimla, že auto najíždí do protisměru, okamžitě vyrazila na doslova stíhací jízdu za zastavením dálnice. To se naštěstí podařilo, ale policisté museli přeskakovat svodidla a doufat, že si jich řidiči všimnou a stačí včas zareagovat. Je vlastně skoro k neuvěření, se nikomu nic nestalo.

Přečtěte si také:  Jízda v protisměru na dálnici vyžaduje okamžitou reakci. I zlomek sekundy může zachránit životy

Senior následně policistům tvrdil, že chtěl jet do Protivína, ale fakticky se vdal směrem na Brno. Řidiče v tuto chvíli čeká jednání se správním úřadem. Ten mu může až na rok zakázat řízení a přidá mu sedm trestných bodů a pokutu ve výši 10 000 Kč.

1 komentář

Přidat komentář