DS Experience Day: spanilá jízda desítek vozů již tuto neděli

Autor: Tisková zpráva - 9. 6. 2015


Velkolepá spanilá jízda historických i novodobých vozů značky DS je do posledního místa zaplněna! V neděli 14. června se na trasu Mnichovice u Prahy – zámek Chyše v západních Čechách vydá 17 historických vozů Citroën DS a 50 současných.

Během zhruba 170 kilometrů čeká na posádky řada dovednostních úkolů o hodnotné ceny a navigace po trase bude charakterem podobná veteránským soutěžím, což je zárukou nezapomenutelného zážitku. Posádky projedou centrem Prahy po spojnici Kutnohorská-Černokostelecká-Vinohradská-nábřeží Vltavy-Pražský Hrad a budou pokračovat na Kladno, kde je první stanoviště s časovým úkolem. Cesta pak povede účastníky přes malebné silničky Křivoklátska do nádherného prostředí zámku Chyše zhruba 35 kilometrů od Karlových Varů.

Jednou z posádek bude i známá česká top modelka, Simona Krainová s manželem, která se na trať vydá ve svém voze DS 5, vlajkové lodi značky DS. Ke své účasti říká: „Na DS Experience Day se moc těším, mám ráda historická, stylová auta a jsem zvědavá na ten kontrast s novou DS 5. Všem účastníkům přeju šťastnou a pohodovou cestu a hlavně, aby všichni dorazili v pořádku do cíle, není důležité vyhrát, ale bezpečně dorazit.“

Doprovodný program na zámku Chyše (od 13:00 hodin) bude moderovat oblíbený Marek Eben. Kromě prohlídky zámku nebude chybět ani módní přehlídka oděvů z období 1886 až po 60. léta 20. století, návštěva pivovaru a atrakce pro nejmenší účastníky jako jsou skákací hrad, malování na obličej, elektro čtyřkolky nebo karikaturista. Nabízeny budou i testovací jízdy.

V 16h je naplánováno vyhlášení výsledků rally, mimo jiné bude oceněn nejstarší automobil, nejpřesnější odhad pozemní a vzdušné vzdálenosti či test přesnosti. Pro vítěze je připravena trofej DS Experience Day a luxusní hodinky DS. Ale dárek si odnese každý, ve formě  zážitku z příjemně stráveného dne ve společnosti prémiové značky DS, která oslavuje 60 let od chvíle, kdy byl poprvé veřejnosti představen jeden z nejzásadnějších automobilů minulého století.

simona-krainova-ds5

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek