Od uvedení vozu DS 3 na trh v roce 2010 již tato elegantní Pařížanka okouzlila 390 000 zákazníků. DS 3 se stala díky své osobnosti, jedinečnému stylu, radosti z řízení a moderní výbavě skutečnou ikonou… Od Paříže po Tokio, od Londýna po Buenos Aires. Ve verzi kabriolet nebo hatchback nabízí nejlepší soulad mezi komfortem a dynamikou.

Nová DS 3 a DS 3 Cabrio, které se dnes představují pod pyramidou v pařížském Louvru, se opírají o tento úspěch a jsou ještě atraktivnější díky novinkám z hlediska designu (nová přední maska, nové nabídky osobních úprav na míru) a díky novým funkcím (možnosti mobilního připojení, podpůrné prvky řízení). Víceúčelový městský vůz značky DS, který byl nedávno opatřen převodovkou poslední generace EAT6 spojenou s motorem PureTech110, získal tříválcový přeplňovaný motor PureTech 130, takže se cítí dobře ve městě i mimo něj. A jako třešnička na dortu, nová DS 3 a nová DS 3 Cabrio budou k dispozici i ve verzi PERFORMANCE s 208 koňmi pod kapotou.

DS 3 je první model DS, který získal velmi expresivní světelný podpis DS LED VISION a vždy dokázal skloubit avantgardnost a krásu. Nyní je opatřen přední maskou DS WINGS propracovanou jako umělecké dílo, s vertikální maskou chladiče šestiúhelníkového tvaru, který uprostřed hrdě nese logo DS. Lišta je chromovaná – což podtrhuje eleganci – a pokračuje směrem ke světlometům a mlhovkám s LED diodami přes dvě chromovaná křídla, což je novinka, která se poprvé objevuje u nové DS 3. Nic neobvyklého, údělem první DS z řady a ikony značky DS je, aby udávala trendy. Představovaná nová DS 3 ještě posiluje svou „šperkařskou“ stránku, která je důstojnou ukázkou francouzské luxusní řemeslné výroby.

Úspěch vozu DS 3 se opírá především o jeho nenapodobitelný styl. Designérské týmy DS zachovaly jeho jedinečné atributy – dvoubarevné zpracování (střecha / karoserie) a podokenní lištu ve tvaru žraločí ploutve, což jsou typické prvky vozu DS 3.

Nová DS 3 je jedinečná možnostmi úprav na míru (střecha, karoserie, zpětná zrcátka, kola, lišta palubní desky, hlavice ředicí páky a čalounění) a hodlá tak i zůstat, v nabídce má totiž 78 možných kombinací odstínů karoserie / střechy. Každý si tam může připravit vlastní DS 3, ať už ve verzi hatchback, nebo kabriolet!

DS3-2016

Nepřekonaná kvalita svícení se světlomety DS LED VISION

Nové světlomety, které jsou k dispozici od července 2014, v sobě stejně jako u nové DS 4 a DS 5 spojují LED technologii (3 moduly po 3 W propracované jako drahokamy zasazené do šperku) a xenonovou technologii (modul 25 W) a směrovky s LED diodami s posunem světla. Objevují se nové mlhovky s LED diodami, které posilují hypnotický pohled vozu DS 3.

Díky společnému využití LED technologie a xenonové technologie je světelný paprsek silný, široký a homogenní, pro větší viditelnost a komfort při jízdách v noci. Sníží se tak i spotřeba energie – o 50 % u potkávacích světel a o 67 % u dálkových světel a výrazně se zvyšuje životnost světlometů.

Výsledek: lepší viditelnost a vyšší komfort zejména při jízdě v noci, snížení spotřeby energie při svícení.

iOS, nebo Android ? S Mirror Screen nemusíte volit.

Nové DS 3 jsou vybaveny funkcí Mirror Screen, která používá buď Apple CarPlay™, nebo MirrorLink® v případě telefonů se systémem Android. Funkce řidičům poskytuje inteligentnější, bezpečnější a hravější způsob využití obsahů jejich chytrých telefonů.

Díky sedmipalcovém dotykovému barevnému displeji je zkušenost z řízení DS zase o něco více high tech. Displej kromě snadnějšího přístupu ve všem funkcím vozu (o 20 tlačítek méně na středovém panelu) nabízí především funkci Mirror Screen. Toto řešení mobilního připojení fungující buď s Apple CarPlay™, nebo s MirrorLink® umožňuje používat smartphone přímo na displeji palubní desky vozu. V případě Apple CarPlay™ může řidič intuitivně telefonovat, používat mapy, poslouchat hudbu nebo se jedním slovem nebo dotykem dostat do zpráv SMS. Používání a ovládání CarPlay™ je velmi snadné, buď přes rozhraní vozu, nebo po aktivaci hlasového ovládání Siri, takže se řidič nemusí dále rozptylovat od řízení.

Přečtěte si také:  Nový Mercedes-AMG SL se postupně ukazuje. Nejprve nechal nakouknout do interiéru

Zákazníci DS navíc mohou po ukončení cesty sledovat na svém telefonu informace týkající se vozu. Díky aplikaci MyDS mají kdykoliv k dispozici informace o servisních prohlídkách, zbývajícím množství paliva nebo místě, kde je jejich vůz DS zaparkován. Aplikace MyDS je kompatibilní s operačním systémem Android i iOS.

V případě systému Android kompatibilního se standardem MirrorLink® lze aplikaci MyDS používat i ke čtení a psaní SMS během řízení vozu.

Všechny modely DS nyní nabízejí mobilní připojení, což je důkaz jejich výrazně technologického charakteru.
Nová DS 3 a DS 3 Cabrio jsou stejně jako celá modelová řada vybaveny od začátku roku 2016 systémem DS Connect Box, který zahrnuje:

  • balíček SOS & Assistance: průkopnický systém umožňující tísňové a asistenční volání s lokalizací vozu a vysláním příslušných složek záchranného systému v případě problému,
  • balíček Monitoring: virtuální servisní knížka (automatické sledování počtu ujetých kilometrů a upozornění na servisní prohlídky, které je nutné provést) a rady pro ekologické řízení na základě technických informací, které auto vysílá,
  • balíček Mapping: lokalizace polohy vozu, v případě vstupu nebo opuštění určené oblasti informování e-mailem,
  • balíček Tracking: v případě odcizení vozu se zeměpisná poloha vozu předává policii.

Automatické brzdění v městském provozu

Tento systém automatického brzdění nazvaný Active City Brake umožňuje zabránit menším kolizím při nízké rychlosti nebo snížit jejich dopad. Laserové čidlo s malým dosahem umístěné v horní části čelního skla detekuje překážky, jako je vůz jedoucí stejným směrem nebo stojící před autem. Při jízdě do 30 km/hod čidlo zjistí případné riziko a přímo komunikuje s počítačem brzdění, aniž by řidič musel sešlapávat brzdový pedál, aby nedošlo ke kolizi nebo aby se díky snížení rychlosti zmírnily její důsledky. Automatické brzdění může vést k úplnému zastavení vozu, pokud si to situace vyžaduje. V tom případě dojde k dočasnému zastavení vozu (na přibližně 1,5 vteřiny), aby řidič mohl opět převzít kontrolu nad vozem a sešlápnout brzdový pedál.

Pokud systém před spuštěním automatického brzdění zjistí rizikovou situaci, předem naplní hydraulický brzdový systém a přiblíží k sobě brzdové destičky (funkce PREFILL, zásah, který řidič nepocítí). Pokud situace vyžaduje automatické zabrzdění, reaguje pak systém rychleji (úspora několika setin milisekund).

Nové prvky výbavy pro každodenní komfort

Přední a zadní parkovací asistent, zpětná parkovací kamera, jejíž záběry se promítají na sedmipalcový displej, nebo asistent pro rozjezd ve svahu (nyní k dispozici i u manuální převodovky) – to vše jsou prvky výbavy, kterými jsou nyní nové DS 3 vybaveny. V necelých 4 metrech tak máte k dispozici to nejlepší z moderních technologií.

Od uvedení na trh více než 20 limitovaných edicí, v současnosti 78 možných kombinací mezi jednotlivými odstíny střechy a karoserie, více než 3 miliony možností při přihlédnutí k prvkům úprav exteriéru i interiéru a nabídce jednotlivých motorů dostupných v závislosti na verzi výbavy… DS 3 výrazně vystavuje na odiv svou osobitost a potvrzuje svůj charakter.

Přečtěte si také:  Prodloužené Suzuki Jimny přijde už příští rok. Má dostat i mild-hybridní turbomotor

Nová DS 3 získala jako správná elegantní a připojená Pařížanka, která vždy sleduje nové trendy, nový odstín karoserie (červená Aden) a střechy (hnědá Topaze, která se inspirovala od drahokamů a dokonale ladí s novou lištou palubní desky). Úpravy exteriéru jsou tedy opět bohatší, k dispozici je 10 samolepicích fólií na střechu v případě hatchbacku, 4 odstíny střechy, 4 odstíny plátna u kabrioletu, 10 barev zpětných zrcátek a 15 typů litých 16″ a 17″ kol u hatchbacku i kabrioletu.

Interiér se rovněž inspiroval u světa módy a hraje si s materiály. Objevuje se nové čalounění a ozdobné prvky (černá látka Dinamica Basalte, hnědé ozdobné prvky Topaze,..). Kůže je nadčasová: objevuje se u sedadel v exkluzivním provedení Bracelet, které je typickým rysem vozů DS. Jde o kůži Nappa, nyní i v novém odstínu hnědá Trinitario. Kůží může být obšitá i lišta palubní desky s vtlačeným logem DS, zatímco kaplička přístrojů může být potažena semianilínovou kůží s kontrastním prošitím.

Designéři DS 3 projevili ještě větší smysl pro detail a spojení technologie s elegancí promítli i do sítotiskového vzoru na zadních bočních oknech a laserem vyrytého motivu na liště palubní desky (motiv So Irrésistible Paris) nebo na krytech vnějších zpětných zrcátek (logo DS v rámci balíčku Faubourg Addict nebo u konečné úpravy Ultra Prestige). Krásná a odvážná nová DS opět boří zažité principy a přináší závan čerstvosti do světa luxusu francouzského stylu. Klíčovými slovy vozu DS 3 ve verzi hatchback i kabriolet jsou půvab a dynamika.

Nová DS 3 je městské auto již na první pohled, ale stejně dobře jako ve městě se cítí mimo něj, a to díky svým rozměrům, které mu dodávají obdivuhodnou mrštnost, a zejména díky výkonným motorům. Těch má v nabídce osm (tři benzínové tříválcové motory PureTech, což je motor, který získal ocenění Mezinárodní motor roku 2015, dva benzínové čtyřválcové motory THP a tři dieselové čtyřválcové motory BlueHDi s technologií SCR). V nabídce jsou tři druhy převodovek (manuální pěti nebo šestistupňová, pilotovaná nebo automatická převodovka poslední generace), jejich emise začínají na 79 g CO2/km (u motoru BlueHDi 100) a nepřekračují 129 g/km. Nová DS 3 je tak vhodná pro každé použití.

Pozornost si u nové DS3 zaslouží tři novinky: automatická převodovka poslední generace EAT6 (na trh byla uvedena před 7 měsíci), nový tříválcový motor PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou a nový výkonný motor 1.6 THP S&S s vysokým točivým momentem u vozu DS 3 PERFORMANCE, což je nejsportovnější a nejsilnější verze modelové řady.

Pure Tech 110 S&S s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6: dokonalé spojení

Převodovka poslední generace EAT6 u vozu DS 3 je spojená s benzínovým tříválcovým motorem PureTech 110 S&S. Tento motor s turbodmychadlem nabízí vysoký točivý moment již při nízkých otáčkách. Jde o ideální spojení motoru a převodovky pro klidné i dynamické řízení. Výsledkem je rychlejší a plynulejší řazení rychlostí, větší potěšení z jízdy, lepší reakceschopnost a akcelerace… A čísla mluví sama za sebe: spotřeba ve smíšeném režimu 4,6 l/100 km u hatchbacku a 4,9 l/100 km u kabrioletu, emise 105 g CO2/km u hatchbacku (tj. úspora více než 40 g/km, tj. 30 %, oproti motoru VTi 120 s automatickou převodovkou) a 112 g CO2/km u kabrioletu. Točivý moment 205 Nm je k dispozici již od 1 500 ot/min.

PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou: obrovská přednost

Pro nový motor v nabídce DS 3 PureTech 130 S&S je charakteristický vysoký točivý moment, který je k dispozici od nízkých otáček a ve velmi širokém rozsahu a vozu přináší ještě výraznější charakter a více dynamiky a současně vykazuje emise CO2 na nejnižší úrovni konkurence: 105 g CO2/km a spotřebu ve smíšeném režimu 4,5 l/100 km. Motor PureTech 130 S&S odhaluje veškerý potenciál vozu DS 3. Výkon činí 96 kW (130 k) při 5 500 ot/min a maximální točivý moment 230 Nm (tj. +44 % oproti předchozímu motoru VTi 120) dosahuje od 1 750 ot/min (namísto 4 250 ot/min u motoru VTi120).

Přečtěte si také:  Modernizovaný Mercedes-Benz Sprinter se představuje. Nabídne nový pohon všech kol, 9° převodovku i Speed Delivery Door

DS 3 PERFORMANCE: když jde výkon ruku v ruce s víceúčelovostí

Nové vozy DS 3 budou k dispozici i ve velmi silné verzi DS 3 PERFORMANCE, jak ve verzi hatchback, tak kabriolet. Jde o výrazné dynamické vozy, které v sobě spojují výkon a komfort, snadné řízení a intenzivní potěšení z jízdy.

208 koní, točivý moment 300 Nm, emise 125 g CO2/km – jen několik čísel charakterizujících vůz DS 3 PERFORMANCE. Jeho chování je výsledkem vynikající práce týmů DS PERFORMANCE, které se rozhodly vybavit tento vůz motorem 1,6 THP S&S a spojit ho s šestistupňovou převodovkou (MCM) se specifickým odstupňováním a diferenciálem s omezeným prokluzem typu Torsen® pro vynikající schopnost pohybu a stabilitu.

Podvozek a brzdový systém byly pečlivě seřízeny tak, aby byl vůz ještě mrštnější a přitom zcela bezpečný. Světlá výška by snížena o 15 mm, přední i zadní rozchod byl rozšířen (vpředu +26 mm, vzadu +14 mm), kotouče předních brzd o průměru 323 mm získaly specifické třmeny (zadní 249 mm).

Dalším bodem, na který se týmy zaměřily, je styl. Dynamický charakter vozu je jasný na první pohled: specifická dvojitá koncovka výfuku, rozšíření rozchodu, litá 18″ černá kola s diamantovým výbrusem, leskle černé třmeny předních brzd, specifické motivy v barvách DS PERFORMANCE… A nezapomínejme na interiér, z něhož rovněž vyzařuje sportovní duch – obepínající sedadla v kůži nebo alcantaře, specifická přístrojová deska nebo palubní deska s logem DS PERFORMANCE

Zákazník bude mít u hatchbacku i kabrioletu na výběr mezi dvěma verzemi konečné úpravy, aby využil výkonnost vozu a současně možnosti osobních úprav na míru.

U první verze je v nabídce 6 možných kombinací odstínů karoserie a střechy u hatchbacku a 4 kombinace u kabrioletu.

Druhá verze s označením „Black Special“ posiluje sportovní a elegantní charakter vozu, karoserie je v matně černé a střecha v leskle zlaté (u hatchbacku). Výsledkem je temný vůz zdůrazněný karbonovými detaily na bočních lištách. Vzhled exteriéru se odráží i vevnitř vozu, palubní deska a spodní část páky převodovky jsou vyvedeny v leskle zlaté a celek doplňují nové prvky zvyšující komfort a bezpečnost.

K dispozici je konečně i balíček karbonových prvků a balíček ozdobných prvků určených pro exteriér vozu, pomocí nichž je možné vůz DS 3 PERFORMANCE upravit podle chuti.

Od dynamiky po komfort

Jedním z klíčových slov u nových vozů DS 3 při dynamické jízdě je komfort. Zejména u vozu nová DS 3 Cabrio. Dva příklady: možnost sklopení střechy, kdy je plátno možné stáhnout a natáhnout až do rychlosti 120 km/hod, nebo akustický komfort u verze Cabrio, který je díky plátnu vysoké kvality (vícevrstvové plátno z kompozitních materiálů s vnitřní akrylovou vrstvou pro odfiltrování hluku) a díky aerodynamickému spojleru pro optimální akustickou pohodu opravdu příkladný.

Komfort je zjevný i z objemu zavazadlového prostoru, který je největší v této kategorii (285 litrů u hatchbacku a 345 litrů u kabrioletu). Komfort uvítají i cestující na zadních sedadlech při dlouhých přejezdech.

Comments are closed.