DS 3 a DS 3 Cabrio v novém: Elegantnější, chytřejší, výkonnější + foto + video

Autor: Tisková zpráva -   20. 1. 2016


Od uvedení vozu DS 3 na trh v roce 2010 již tato elegantní Pařížanka okouzlila 390 000 zákazníků. DS 3 se stala díky své osobnosti, jedinečnému stylu, radosti z řízení a moderní výbavě skutečnou ikonou… Od Paříže po Tokio, od Londýna po Buenos Aires. Ve verzi kabriolet nebo hatchback nabízí nejlepší soulad mezi komfortem a dynamikou.

Nová DS 3 a DS 3 Cabrio, které se dnes představují pod pyramidou v pařížském Louvru, se opírají o tento úspěch a jsou ještě atraktivnější díky novinkám z hlediska designu (nová přední maska, nové nabídky osobních úprav na míru) a díky novým funkcím (možnosti mobilního připojení, podpůrné prvky řízení). Víceúčelový městský vůz značky DS, který byl nedávno opatřen převodovkou poslední generace EAT6 spojenou s motorem PureTech110, získal tříválcový přeplňovaný motor PureTech 130, takže se cítí dobře ve městě i mimo něj. A jako třešnička na dortu, nová DS 3 a nová DS 3 Cabrio budou k dispozici i ve verzi PERFORMANCE s 208 koňmi pod kapotou.

DS 3 je první model DS, který získal velmi expresivní světelný podpis DS LED VISION a vždy dokázal skloubit avantgardnost a krásu. Nyní je opatřen přední maskou DS WINGS propracovanou jako umělecké dílo, s vertikální maskou chladiče šestiúhelníkového tvaru, který uprostřed hrdě nese logo DS. Lišta je chromovaná – což podtrhuje eleganci – a pokračuje směrem ke světlometům a mlhovkám s LED diodami přes dvě chromovaná křídla, což je novinka, která se poprvé objevuje u nové DS 3. Nic neobvyklého, údělem první DS z řady a ikony značky DS je, aby udávala trendy. Představovaná nová DS 3 ještě posiluje svou „šperkařskou“ stránku, která je důstojnou ukázkou francouzské luxusní řemeslné výroby.

Úspěch vozu DS 3 se opírá především o jeho nenapodobitelný styl. Designérské týmy DS zachovaly jeho jedinečné atributy – dvoubarevné zpracování (střecha / karoserie) a podokenní lištu ve tvaru žraločí ploutve, což jsou typické prvky vozu DS 3.

Nová DS 3 je jedinečná možnostmi úprav na míru (střecha, karoserie, zpětná zrcátka, kola, lišta palubní desky, hlavice ředicí páky a čalounění) a hodlá tak i zůstat, v nabídce má totiž 78 možných kombinací odstínů karoserie / střechy. Každý si tam může připravit vlastní DS 3, ať už ve verzi hatchback, nebo kabriolet!

DS3-2016

Nepřekonaná kvalita svícení se světlomety DS LED VISION

Nové světlomety, které jsou k dispozici od července 2014, v sobě stejně jako u nové DS 4 a DS 5 spojují LED technologii (3 moduly po 3 W propracované jako drahokamy zasazené do šperku) a xenonovou technologii (modul 25 W) a směrovky s LED diodami s posunem světla. Objevují se nové mlhovky s LED diodami, které posilují hypnotický pohled vozu DS 3.

Díky společnému využití LED technologie a xenonové technologie je světelný paprsek silný, široký a homogenní, pro větší viditelnost a komfort při jízdách v noci. Sníží se tak i spotřeba energie – o 50 % u potkávacích světel a o 67 % u dálkových světel a výrazně se zvyšuje životnost světlometů.

Výsledek: lepší viditelnost a vyšší komfort zejména při jízdě v noci, snížení spotřeby energie při svícení.

iOS, nebo Android ? S Mirror Screen nemusíte volit.

Nové DS 3 jsou vybaveny funkcí Mirror Screen, která používá buď Apple CarPlay™, nebo MirrorLink® v případě telefonů se systémem Android. Funkce řidičům poskytuje inteligentnější, bezpečnější a hravější způsob využití obsahů jejich chytrých telefonů.

Díky sedmipalcovém dotykovému barevnému displeji je zkušenost z řízení DS zase o něco více high tech. Displej kromě snadnějšího přístupu ve všem funkcím vozu (o 20 tlačítek méně na středovém panelu) nabízí především funkci Mirror Screen. Toto řešení mobilního připojení fungující buď s Apple CarPlay™, nebo s MirrorLink® umožňuje používat smartphone přímo na displeji palubní desky vozu. V případě Apple CarPlay™ může řidič intuitivně telefonovat, používat mapy, poslouchat hudbu nebo se jedním slovem nebo dotykem dostat do zpráv SMS. Používání a ovládání CarPlay™ je velmi snadné, buď přes rozhraní vozu, nebo po aktivaci hlasového ovládání Siri, takže se řidič nemusí dále rozptylovat od řízení.

Přečtěte si také:  Faceliftovaná Škoda Kamiq už se prohání po silnicích, máme špionážní foto. Ukáže se příští rok

Zákazníci DS navíc mohou po ukončení cesty sledovat na svém telefonu informace týkající se vozu. Díky aplikaci MyDS mají kdykoliv k dispozici informace o servisních prohlídkách, zbývajícím množství paliva nebo místě, kde je jejich vůz DS zaparkován. Aplikace MyDS je kompatibilní s operačním systémem Android i iOS.

V případě systému Android kompatibilního se standardem MirrorLink® lze aplikaci MyDS používat i ke čtení a psaní SMS během řízení vozu.

Všechny modely DS nyní nabízejí mobilní připojení, což je důkaz jejich výrazně technologického charakteru.
Nová DS 3 a DS 3 Cabrio jsou stejně jako celá modelová řada vybaveny od začátku roku 2016 systémem DS Connect Box, který zahrnuje:

  • balíček SOS & Assistance: průkopnický systém umožňující tísňové a asistenční volání s lokalizací vozu a vysláním příslušných složek záchranného systému v případě problému,
  • balíček Monitoring: virtuální servisní knížka (automatické sledování počtu ujetých kilometrů a upozornění na servisní prohlídky, které je nutné provést) a rady pro ekologické řízení na základě technických informací, které auto vysílá,
  • balíček Mapping: lokalizace polohy vozu, v případě vstupu nebo opuštění určené oblasti informování e-mailem,
  • balíček Tracking: v případě odcizení vozu se zeměpisná poloha vozu předává policii.

Automatické brzdění v městském provozu

Tento systém automatického brzdění nazvaný Active City Brake umožňuje zabránit menším kolizím při nízké rychlosti nebo snížit jejich dopad. Laserové čidlo s malým dosahem umístěné v horní části čelního skla detekuje překážky, jako je vůz jedoucí stejným směrem nebo stojící před autem. Při jízdě do 30 km/hod čidlo zjistí případné riziko a přímo komunikuje s počítačem brzdění, aniž by řidič musel sešlapávat brzdový pedál, aby nedošlo ke kolizi nebo aby se díky snížení rychlosti zmírnily její důsledky. Automatické brzdění může vést k úplnému zastavení vozu, pokud si to situace vyžaduje. V tom případě dojde k dočasnému zastavení vozu (na přibližně 1,5 vteřiny), aby řidič mohl opět převzít kontrolu nad vozem a sešlápnout brzdový pedál.

Pokud systém před spuštěním automatického brzdění zjistí rizikovou situaci, předem naplní hydraulický brzdový systém a přiblíží k sobě brzdové destičky (funkce PREFILL, zásah, který řidič nepocítí). Pokud situace vyžaduje automatické zabrzdění, reaguje pak systém rychleji (úspora několika setin milisekund).

Nové prvky výbavy pro každodenní komfort

Přední a zadní parkovací asistent, zpětná parkovací kamera, jejíž záběry se promítají na sedmipalcový displej, nebo asistent pro rozjezd ve svahu (nyní k dispozici i u manuální převodovky) – to vše jsou prvky výbavy, kterými jsou nyní nové DS 3 vybaveny. V necelých 4 metrech tak máte k dispozici to nejlepší z moderních technologií.

Od uvedení na trh více než 20 limitovaných edicí, v současnosti 78 možných kombinací mezi jednotlivými odstíny střechy a karoserie, více než 3 miliony možností při přihlédnutí k prvkům úprav exteriéru i interiéru a nabídce jednotlivých motorů dostupných v závislosti na verzi výbavy… DS 3 výrazně vystavuje na odiv svou osobitost a potvrzuje svůj charakter.

Přečtěte si také:  Faceliftovaná Škoda Kamiq přistižena na silnici. Najíždí testovací kilometry s přívěsným vozíkem

Nová DS 3 získala jako správná elegantní a připojená Pařížanka, která vždy sleduje nové trendy, nový odstín karoserie (červená Aden) a střechy (hnědá Topaze, která se inspirovala od drahokamů a dokonale ladí s novou lištou palubní desky). Úpravy exteriéru jsou tedy opět bohatší, k dispozici je 10 samolepicích fólií na střechu v případě hatchbacku, 4 odstíny střechy, 4 odstíny plátna u kabrioletu, 10 barev zpětných zrcátek a 15 typů litých 16″ a 17″ kol u hatchbacku i kabrioletu.

Interiér se rovněž inspiroval u světa módy a hraje si s materiály. Objevuje se nové čalounění a ozdobné prvky (černá látka Dinamica Basalte, hnědé ozdobné prvky Topaze,..). Kůže je nadčasová: objevuje se u sedadel v exkluzivním provedení Bracelet, které je typickým rysem vozů DS. Jde o kůži Nappa, nyní i v novém odstínu hnědá Trinitario. Kůží může být obšitá i lišta palubní desky s vtlačeným logem DS, zatímco kaplička přístrojů může být potažena semianilínovou kůží s kontrastním prošitím.

Designéři DS 3 projevili ještě větší smysl pro detail a spojení technologie s elegancí promítli i do sítotiskového vzoru na zadních bočních oknech a laserem vyrytého motivu na liště palubní desky (motiv So Irrésistible Paris) nebo na krytech vnějších zpětných zrcátek (logo DS v rámci balíčku Faubourg Addict nebo u konečné úpravy Ultra Prestige). Krásná a odvážná nová DS opět boří zažité principy a přináší závan čerstvosti do světa luxusu francouzského stylu. Klíčovými slovy vozu DS 3 ve verzi hatchback i kabriolet jsou půvab a dynamika.

Nová DS 3 je městské auto již na první pohled, ale stejně dobře jako ve městě se cítí mimo něj, a to díky svým rozměrům, které mu dodávají obdivuhodnou mrštnost, a zejména díky výkonným motorům. Těch má v nabídce osm (tři benzínové tříválcové motory PureTech, což je motor, který získal ocenění Mezinárodní motor roku 2015, dva benzínové čtyřválcové motory THP a tři dieselové čtyřválcové motory BlueHDi s technologií SCR). V nabídce jsou tři druhy převodovek (manuální pěti nebo šestistupňová, pilotovaná nebo automatická převodovka poslední generace), jejich emise začínají na 79 g CO2/km (u motoru BlueHDi 100) a nepřekračují 129 g/km. Nová DS 3 je tak vhodná pro každé použití.

Pozornost si u nové DS3 zaslouží tři novinky: automatická převodovka poslední generace EAT6 (na trh byla uvedena před 7 měsíci), nový tříválcový motor PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou a nový výkonný motor 1.6 THP S&S s vysokým točivým momentem u vozu DS 3 PERFORMANCE, což je nejsportovnější a nejsilnější verze modelové řady.

Pure Tech 110 S&S s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6: dokonalé spojení

Převodovka poslední generace EAT6 u vozu DS 3 je spojená s benzínovým tříválcovým motorem PureTech 110 S&S. Tento motor s turbodmychadlem nabízí vysoký točivý moment již při nízkých otáčkách. Jde o ideální spojení motoru a převodovky pro klidné i dynamické řízení. Výsledkem je rychlejší a plynulejší řazení rychlostí, větší potěšení z jízdy, lepší reakceschopnost a akcelerace… A čísla mluví sama za sebe: spotřeba ve smíšeném režimu 4,6 l/100 km u hatchbacku a 4,9 l/100 km u kabrioletu, emise 105 g CO2/km u hatchbacku (tj. úspora více než 40 g/km, tj. 30 %, oproti motoru VTi 120 s automatickou převodovkou) a 112 g CO2/km u kabrioletu. Točivý moment 205 Nm je k dispozici již od 1 500 ot/min.

PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou: obrovská přednost

Pro nový motor v nabídce DS 3 PureTech 130 S&S je charakteristický vysoký točivý moment, který je k dispozici od nízkých otáček a ve velmi širokém rozsahu a vozu přináší ještě výraznější charakter a více dynamiky a současně vykazuje emise CO2 na nejnižší úrovni konkurence: 105 g CO2/km a spotřebu ve smíšeném režimu 4,5 l/100 km. Motor PureTech 130 S&S odhaluje veškerý potenciál vozu DS 3. Výkon činí 96 kW (130 k) při 5 500 ot/min a maximální točivý moment 230 Nm (tj. +44 % oproti předchozímu motoru VTi 120) dosahuje od 1 750 ot/min (namísto 4 250 ot/min u motoru VTi120).

Přečtěte si také:  BMW Z4 se představuje po faceliftu. Šestiválec i manuální převodovka v nabídce zůstávají

DS 3 PERFORMANCE: když jde výkon ruku v ruce s víceúčelovostí

Nové vozy DS 3 budou k dispozici i ve velmi silné verzi DS 3 PERFORMANCE, jak ve verzi hatchback, tak kabriolet. Jde o výrazné dynamické vozy, které v sobě spojují výkon a komfort, snadné řízení a intenzivní potěšení z jízdy.

208 koní, točivý moment 300 Nm, emise 125 g CO2/km – jen několik čísel charakterizujících vůz DS 3 PERFORMANCE. Jeho chování je výsledkem vynikající práce týmů DS PERFORMANCE, které se rozhodly vybavit tento vůz motorem 1,6 THP S&S a spojit ho s šestistupňovou převodovkou (MCM) se specifickým odstupňováním a diferenciálem s omezeným prokluzem typu Torsen® pro vynikající schopnost pohybu a stabilitu.

Podvozek a brzdový systém byly pečlivě seřízeny tak, aby byl vůz ještě mrštnější a přitom zcela bezpečný. Světlá výška by snížena o 15 mm, přední i zadní rozchod byl rozšířen (vpředu +26 mm, vzadu +14 mm), kotouče předních brzd o průměru 323 mm získaly specifické třmeny (zadní 249 mm).

Dalším bodem, na který se týmy zaměřily, je styl. Dynamický charakter vozu je jasný na první pohled: specifická dvojitá koncovka výfuku, rozšíření rozchodu, litá 18″ černá kola s diamantovým výbrusem, leskle černé třmeny předních brzd, specifické motivy v barvách DS PERFORMANCE… A nezapomínejme na interiér, z něhož rovněž vyzařuje sportovní duch – obepínající sedadla v kůži nebo alcantaře, specifická přístrojová deska nebo palubní deska s logem DS PERFORMANCE

Zákazník bude mít u hatchbacku i kabrioletu na výběr mezi dvěma verzemi konečné úpravy, aby využil výkonnost vozu a současně možnosti osobních úprav na míru.

U první verze je v nabídce 6 možných kombinací odstínů karoserie a střechy u hatchbacku a 4 kombinace u kabrioletu.

Druhá verze s označením „Black Special“ posiluje sportovní a elegantní charakter vozu, karoserie je v matně černé a střecha v leskle zlaté (u hatchbacku). Výsledkem je temný vůz zdůrazněný karbonovými detaily na bočních lištách. Vzhled exteriéru se odráží i vevnitř vozu, palubní deska a spodní část páky převodovky jsou vyvedeny v leskle zlaté a celek doplňují nové prvky zvyšující komfort a bezpečnost.

K dispozici je konečně i balíček karbonových prvků a balíček ozdobných prvků určených pro exteriér vozu, pomocí nichž je možné vůz DS 3 PERFORMANCE upravit podle chuti.

Od dynamiky po komfort

Jedním z klíčových slov u nových vozů DS 3 při dynamické jízdě je komfort. Zejména u vozu nová DS 3 Cabrio. Dva příklady: možnost sklopení střechy, kdy je plátno možné stáhnout a natáhnout až do rychlosti 120 km/hod, nebo akustický komfort u verze Cabrio, který je díky plátnu vysoké kvality (vícevrstvové plátno z kompozitních materiálů s vnitřní akrylovou vrstvou pro odfiltrování hluku) a díky aerodynamickému spojleru pro optimální akustickou pohodu opravdu příkladný.

Komfort je zjevný i z objemu zavazadlového prostoru, který je největší v této kategorii (285 litrů u hatchbacku a 345 litrů u kabrioletu). Komfort uvítají i cestující na zadních sedadlech při dlouhých přejezdech.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *