tesla model y

Druhé prodejní a servisní centrum Tesly v Česku otevře už za pár dnů. Ale jen částečně, naplno až později

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Tesla - 10. 7. 2024


Kdo jezdí Teslou, ví, že v případě jakéhokoliv problému musel jet do servisu do Prahy nebo do zahraničí, případně v některých případech přijel technik. Stejně tak ti, kteří si auto chtěli pořídit. Tomu je ale konec. Americká značka v Česku otevře druhé servisní i prodejní centrum.

Tesla se rozhodla otevřít druhé české centrum už 15. července v brněnských Židenicích v areálu Nové Zbrojovky. Zájemci o koupi nebo servis tak nebudou muset jezdit jen do Čestlic u Prahy nebo do Lysé nad Labem, kde se vozy jen předávají. Kromě toho ale Tesla provozuje také prodejní centrum v ostravském nákupním centru Karolina. Součástí nové brněnské pobočky bude nejen servis, ale také klasické předávací místo pro zákazníky. Dosud Tesla pracovala jen s takzvanými pop-up místy, tedy krátkodobým maloobchodním prodejem. Nově ale půjde o klasický showroom, jaký známe i od ostatních automobilek.

Brněnská pobočka bude disponovat plochou 2000 metrů čtverečných a půjde i o takzvané delivery místo, kam budou odesílány vozy z výroby z továren v Berlíně a Šanghaji. Přestože je otevření plánováno na půlku července, servis v Brně začne naplno fungovat až koncem léta. Zákazníci si tam budou moci také zarezervovat testovací jízdy – prý včetně Cybetrucku.

Česko se tak počtem zastoupení vyrovná výrazně většímu Polsku. A navíc se dá očekávat, že novou brněnskou pobočku budou navštěvovat také zákazníci ze Slovenska, kde Tesla zatím žádnou pobočku nemá. Nejbližší pro ně byla v Budapešti.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru