Driftovat se dá třeba i s tímto luxusním Fordem Custom Deluxe Coupe – video

Autor: Anina Russová -   30. 6. 2014


„Freak race“ je akce, která se koná ve Finsku a jejím hlavním úkolem je to, aby si ji závodíci z řad normálních smrtelníků co nejvíce užili. Akce se účastní více či méně upravená auta, ale protože je to ve Finsku, za volanty jsou často prostě prostě blázni – v tom dobrém slova smyslu. Ne nadarmo se totiž říká, že se tam lidé rodí s volantem v ruce. :) Po internetu kolují různá videa zachycující všechna možná auta letící bokem na zaprášené trati, ale my jsme pro vás záměrně vybrali právě tohle.

Ford-Custom-Deluxe-Coupe-drift-video

Na přiloženém videu se představí skvěle upravený Ford Custom Deluxe Coupe původně z roku 1950. Ten nejen, že nese temnou matnou černou, ale navíc mu majitel snížil střechu. Vypadá skvěle, ale nikdy by mě nenapadlo, že s takovým luxusním kouskem někdo vyrazí na jakýkoliv závod a navíc s ním poletí dveřma napřed. Dost mi to připomíná burácející hot rody z videoklipu kapely „Five Finger Death Punch“.

Bohužel nevíme, co si majitel schoval pod kapotu, ale s nějvětší pravděpodobností půjde o nějakou velkou burácející V8. Ta si s autem umí dobře pohrát a rozhodit ho bokem není nic těžkého. Za co ale řidič zaslouží obdiv je to, že auto udrží v perfektním v driftu.

A mimochodem, také vám ta závodní mini trať připomíná tu z filmu Auta, na které se Blesk McQueen učil závodit po staru? :)

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *