Driftoval na parkovišti a pak policistům ujížděl rychlostí přesahující 200 km/h. Zastavil ho zátaras a namířené zbraně

Od Radim Plachý | Zdroj a foto: Policie ČR - 14. 6. 2022 0

Majitelé zadokolek jistě mají jedno společné. Jakmile někde zahlédnou prázdné parkoviště, naskočí jim v hlavě myšlenka na pár parádní driftů a sklouznutí. Jenomže to není tak úplně dobrý nápad. Nejen, že je to nebezpečné, obzvlášť, když jsou na tom parkovišti obrubníky, lampy a jiná auta, ale nesetká se to s pochopením policistů. O to víc, když pak takový driftující řidič začne ujíždět.

Jenomže přesně to všechno zvládl řidič, které si všimla policejní hlídka, když pálil gumy a driftoval na parkovišti u obchodního domu v Břeclavi. Policisté chtěli řidiče zkontrolovat a možná mu jen domluvit ohledně nevhodnosti driftování mezi auty. Jenomže dotyčný šlápl na plyn a zkusil ujet. Mířil směrem na Hodonín, dosahoval rychlosti až 215 km/h, předjížděl jak šílený a ohrozil tak nejen sebe, ale o další. Někteří řidiči před ním museli na poslední chvíli uhýbat až na krajnice.

Přečtěte si také:  Za zimní driftování na zasněžených silnicích v provozu může následovat pokuta. Ani parkoviště není dobrý nápad

32letý řidič ale policisty podcenil. Ti ho po pár kilometrech nakonec s namířenou zbraní donutili zastavit a vystoupit. „Velkým překvapením ale pro ně byl evidentní důvod ujíždění, dechová zkouška i test na drogy byl totiž negativní. Problém ale neměl ani s řidičským průkazem, na místě tak bylo jediné vysvětlení. Muž se tímto činem chtěl evidentně vyhnout případné pokutě, ta jej ale nyní už rozhodně nemine,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Petr Vala.

Policie ale prosí všechny případné svědky, ale i ty, které řidič ohrozil, aby se ozvali na linku 158. Policisté zároveň uvítají záznamy z palubních kamer.