DRIFT KING RACE – velká fotogalerie

Autor: Pavel Srp - 26. 5. 2013


Sobota 25.května se nesla (nejen, další reportáže připravujeme) ve znamení driftů. Na Czechringu v Hradci Králové se sešla česká drifterská špička doplněná o závodníky z Polska, aby se utkali o titul prvního vítěze DRIFT KING RACE. I když šlo o první ročník, nasadil velmi vysokou laťku. Organizace byla prvotřídní, nasazení závodníků maximální – to ostatně můžete vidět na fotografiích z poničených vozů – a počasí se i přes krátkou dešťovou přeháňku vyvedlo.

Trať byla nejen pro závodníky, ale hlavně pro diváky velmi zajímavá. První zatáčka začala jako krásný dlouhý táhlý oblouk, ale v polovině se zákeřně utáhla, pokračovala do esíčka vystavěného z barelů plných vody (vydržely asi čtyři jízdy než je poprvé srazil Adam Vrtílka se svým žlutým Nissanem). Následovala dlouhá rovinka zakulacená bariérami z pneumatik a finále tvořila opět dlouhá táhlá pravá zatáčka lemovaná betonovými zátarasy. No, a to byl kámen úrazu a noční můra všech jezdců. Nejeden závodník tady svůj stroj o svodidla opřel. I když šlo občas o velké rány, všichni to naštěstí přežili ve zdraví a odnesly to pouze plechy.

Boj o první místo byl nakonec dlouhý a napínavý. První jízda se musela opakovat, protože oba závodníci obdrželi od porotců na chlup stejné hodnocení. Druhá jízda se již nesla na vlně adrenalinu a ani jeden z vozů z ní neodjel beze šrámu. Honzův Nissan Skyline skončil v betonovém hrazení a Tomáš své BMW poškodil na pravém předním rohu.

Po dlouhém boji se nakonec vítězem stal Honza Baláž s Nissanem Skyline R34, druhé místo vyjezdil Tomáš Kodera a třetí skončil polák Mariusz Wasilewski s Nissanem 200sx s14.

Tak, za rok znovu. Už se těšíme… :)

-PS-

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek