waze-navigace-mobilni_telefon

Dopravní policisté přidávají do aplikace Waze falešné hlášení o policejních hlídkách

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.pravda.sk - Foto: Pavel Srp - 21. 9. 2022


Navigační aplikace Waze dokáže upozornit na spoustu událostí, které vás na cestě čekají. Upozorní vás například na policejní hlídky, ale ne vždy jsou policisté tam, kde je navigace opravdu hlásí. Důvodů může být několik, ve Velké Británii například i ten, že hlídky do aplikace zadávají policisté sami. Jsou ovšem falešné a reálně tam policisté řidiče nekontrolují.

Dopravní policie v britském hrabství Surrey přiznala, že do aplikace Waze zadává falešná upozornění na policejní hlídky. Důvodem má podle policistů být fakt, že pokud řidiči v aplikaci takovou informaci uvidí, automaticky zpomalí. S takovou informací přišla televizní stanice BFM TV.

Přečtěte si také:  Belgie chce zakázat aplikaci Waze upozorňovat na policejní hlídky

„Rozhodně na Waze nedáváme upozornění na policejní kontroly na náhodná místa. Ne, nikdy“ zveřejnila tamní policie na svém twitteru. „Jednoduchý způsob, jak řidiče přinutit zpomalit. Díky, Waze,“ píše policie v tweetu dále.

I když jde o fiktivní hlášení policejních kontrol, v aplikaci i tak vydrží asi 10 až 20 minut. Záleží na tom, jak rychle řidiči upozorní na to, že na tom místě žádná policejní hlídka nestojí.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek