Asi nemá cenu nějak zdlouhavě představovat fantastické Bugatti Chiron. Ještě než byl tento hypersport vůbec představen, už se na něj ve velkém podepisovaly objednávky. A to i přes to, že jeho cena patří mezi ty, ze kterých se točí hlava a zastavuje srdce. Jenomže je oprávněná, vždyť jde o nejrychlejší sériové auto planety!

O tom, jak moc je dobré a hlavně rychlé, se přesvědčili diváci letošní “čtyřiadvacetihodinovky” Le Mans, kde se Chiron ukázal v plné parádě. Za volant se posadil šéf značky Wolfgang Dürheimer, kterému se rovnu povedl rekord. S Chironem se totiž dostal na neskutečnou maximální rychlost 380 kmh, což bylo o mnoho rychleji, než pak v samotném závodě jezdily závodní speciály.

Neexistuje asi lepší oslava jedinečnosti, rychlosti a extrémního výkonu, než je právě tato trať. Už jen proto, že novinka stáje Bugatti dostala jméno po závodním jezdci jménem Luis Chiron. Ten právě v Le Mans staroval devětkrát, ale bohužel, ani jednou nevystoupal na stupínky vítězů nepodíval. Za to ale rovnou třikrát vyhrál Velkou cenu Československa a v 55 letech, jako nejstarší pilot historie, absolvoval GP Monaco.