Dokonalá sbírka zbytků veteránů jde do aukce – foto + video

Autor: Anina Russová -   29. 5. 2014


Čas od času se někde objeví tak úžasná sbírka aut, která prostě vezme dech. Tentokrát necháme stranou všechny dokonalé kousky různých šejků, kteří tak rádi sbírají auta. I když se teď podíváme na vozidla, která už jen tak tak drží pohromadě, stejně nepochopíte, že je možné v dnešní době vůbec na něco takového narazit.

Dnes jde o sbírku více než 200 historických vozů, které se před zraky veřejnosti ukrývaly více než 60 let. Všechny vozy stály celý čas venku, kde byly v přímém kontaktu s přírodními živly. A podle toho také vypadají. Jsou totálně zrezlé a v nefunkčním stavu, ale upřímně, možná o to víc má tahle sbírka styl.

Auta se nacházejí v americkém městě Enid, které spadá pod Oklahomu. Vozy patřily jedninému muži jménem Oliver Jordan, který měl v tomto městě obchodní zájmy v letech 1945-1953. Jenomže se následně ukázalo, že místo, jenž si vybral k životu (a také k hromadění vozů) jaksi patří někomu jinému a odstartovaly tak dlouholeté spory o územní plán. Je to neskutečné a až budete zase naštvaně stát na nějakém našem úřadě, vzpomeňte si na tenhle spor. Rozhodnut byl totiž až teprve před 10 lety. Naštěstí ve prospěch majitele všech těch krásek, ten se ale kladného verdiktu nedočkal. V roce 2003 zemřel a před sedmi měsíci ho následovala i jeho žena. Sbírka tak doslova spadla do klína jeho vnukovi. Ten ji teď prodává.

Na téhle neskutečné louce najdete vozidla, která se po silnicích a cestách proháněly většinou ve 30. a 40. letech minulého století. Najdou se tu ale i starší kousky jako třeba Maxwell z roku 1917. Jinak se tu dají najít skvosty jako Cord Model 812 Supercharged Beverly Sedan z roku 1937, TerraPlane Super Six ze stejného roku, několik klasických Fordů a Chevroletů zhruba z roku 1942 a  nebo také limuzína Lincoln pro 7 pasažérů z roku 1937. To je také velká raritka, protože celkem jich bylo vyrobeno pouze 60.

Celá aukce odstartuje 7. června 2014 a bude probíhat jak přímo na místě, tak také online přes webové stránky aukční síně VanDerBring Auctions.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *