Dokonalá sbírka vozů BMW M v garážích Rahal Letterman Lanigan Racing teamu – video

Autor: Anina Russová - 18. 2. 2014


Jestli jste fanoušky automobilky BMW, pak pro vás máme ukázku toho, jak to asi bude vypadat v nebi. Tam už jsme sice jednou byli, a těhle bavorských nebí je, zdá se, víc. Rahal Letterman Lanigan Racing team (zkráceně RLL Team) je závodní team americké série ALMS Championship, tedy americké série Le Mans. Mimo toho, že je tento tým úspěšný v závodech, jsou jeho členové také velkými milovníky vozů BMW. Když se podíváte na video z jejich sídla, možná rychle pochopíte, že milovník je vlastně asi slabé slovo. :)

V jejich garáži stojí vedle sebe skvosty jako BMW 2002 Turbo, BMW 3.0 CSL, pár modelů M3 – včetně E36 LTW – a chybět nemůže ani M5 E34. Vrcholem celé sbírky RLL Teamu je pak BMW Daytona Prototype, McLaren F1 GTR (který pohání právě motor BMW V12) a král divize M – model BMW Procar M1.

Pokud tápete, co znamená ono M3 E36 LTW, pak vám to prozradím. Jde o vůz, jenž vznikl v roce 1995 na naléhání závodních jezdců, kteří chtěli i mimo závodní tratě potrápit vozy Porsche a na to klasická M3 prostě nestačila. Automobilka souhlasně přikývla a vypustila do světa právě verzi LTW – neboli Lightweight. Jak už rozšifrování zkratky napovídá, šlo o odlehčenou verzi. Do auta se montovaly hliníkové díly, zapovězeno bylo střešní okno i rádio. Ačkoliv, reproduktory v autě byly. To kdyby někdo hudební doprovod nutně potřeboval… :) V autě nebyly použity ani žádné izolační materiály nebo nedej bože kožené sedačky. Úbytek důležité neodpružené hmotnosti zajišťovala také ultralehká 17″ kola (vpředu široká 7,5 palce a vzadu 8,5 palce) obutá do pneumatik o rozměru 235/40 R17. Pod kapotou byl nejsilnější benzínový řadový šestiválec o objemu 3,2 litru s výkonem 236 kW/ 321 koní a s točivým momentem 350 Nm. Automobilka nakonec vyrobila pouhých 125 kusů a mezi zájemce vypustila 116 z nich.

Tolik krásy a síly modelů BMW M musí dostat snad každého z nás. Všechna ta auta jsou jedinečná, hravá a dokonalá. A já jim tuhle nacpanou garáž nepokrytě závidím. :)

-AR-

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru