Zdroj: The Drive

Jen před několika dny došlo v americkém městě Durham v Severní Karolině k obrovskému výbuchu. Při tom bylo zraněno několik lidí, jeden člověk bohužel zahynul a k tomu všemu byla zničena také jedna z nejlepších sbírek Porsche na světě. Ta obsahovala totiž i několik jedinečných modelů, které už jinde na světě nenajdete.

Podle prvních informací, které poskytli vyšetřovatelé webu The Drive, to vypadá, že příčinou výbuchu jsou dělníci, kteří náhodou narušili plynové vedení. Únik plynu a následná exploze byly tak velké, že jedna z budov v místě, kde se neštěstí stalo, spadla k zemi. Několik dalších budov bylo vážně poškozeno a jedna ke spadnutí nemá daleko. Vedle budovy, která už se zbortila, byla další budova, v níž byla umístěna právě světoznámá sbírka vozů Porsche s názvem Ingram Collection. Mimochodem, název je odvozen od jména majitele sbírky Boba Ingrama.  

Říká se o ní, že byla největší a nejzajímavější na území USA, ale byli jí fascinováni i experti na historii značky Porsche přímo ze Stuttgartu. Mezi exempláři, kterých bylo více než 90, nechyběly modely jako 918 Spyder nebo třetí nejstarší Porsche 356 na světě. Za všemi těmi auty jezdili nejen fanoušci značky, ale i zástupci samotné automobilky a známé osobnosti. Konala se zde velká spousta veřejných akcí a přednášek, ale s tím vším je bohužel konec.

Ze záběrů různých amerických televizí, které obletěly svět, jsou vidět všechna ta zasypaná auta, na která se zbortila střecha a částečně i zdi. Rozsah poškození se teprve časem ukáže, ale už teď je jasné, že ztráty budou obrovské. Některá auta jsou nenávratně zničena. Jiná, s trochou štěstí, možná půjdou opravit. Zatím ale není nic jisté. Je potřeba počkat, až hasiči uklidí sutiny a statik povolí přístup.