tovarna-PSA-FCA-Sevel

FCA Italia a skupina PSA podepsaly smlouvu o prodloužení jejich již čtyřicetiletého úspěšného partnerství v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) do roku 2023.

Tato nová smlouva se týká především pokračování produkce ve společném podniku, v jehož rámci se vyrábějí velké dodávky Fiat Ducato, Peugeot Boxer a Citroën Jumper, a výroby dalších verzí, které mají pokrýt potřeby značek Opel a Vauxhall.

FCA Italia a skupina PSA se rozhodly zvýšit již v tomto roce výrobní kapacity v automobilce Sevel, s případným posílením výrobních směn tak, aby bylo možné reagovat na očekávané navýšení poptávky.

Ve střednědobém horizontu dohoda počítá rovněž s využitím další výrobní kapacity skupiny PSA pro montáž některých verzí velkých furgonů značek Peugeot. Citroën, Opel a Vauxhall.

Automobilka Sevel, která byla založena v roce 1981 ve Val di Sangro (Atessa, Itálie), zaměstnává 6 200 osob a rozkládá se na 1,2 km². Jde o největší a nejflexibilnější továrnu na výrobu LUV v Evropě, která dokáže vyrábět širokou škálu konfigurací. Díky úrovní své specializace, provozní výkonnosti a organizace je Sevel také jednou z nejefektivnějších továren LUV na světě.