tesla-dobijeni

Dobíjel Teslu a zůstal zaseknutý na nabíječce. Auto nešlo odpojit, ani automobilka nepomohla

Autor: Anina Russová - Zdroj: Reddit - Foto: Tesla Motors - 24. 3. 2021


Elektromobilisté to nemají jednoduché, především pak při dobíjení. Buď jim dobíjecí místa blokují řidiči spalovacích aut, přičemž někdy je to z nepozornosti a nevědomosti, jindy zcela účelově nebo se kvůli neznámému technickému zádrhelu naopak od nabíječky nemohou odpoutat. To přesně se stalo jednomu řidičů Tesly Model 3, které dobíjecí kabel schvátil a odmítal navrátit.

O své trápení se podělil na webu Reddit, kam sdílel fotku zaseklého kabelu a informaci o tom, že ať se snaží, jak se snaží, kabel prostě nejde odpojit. Zní to jako malichernost, jak se ale následně ukázalo, o mnoho hodin později problém pokračoval. Nakonec se kabel uvolnil až po dlouhých 15 hodinách a poté, co nabíječka i auto z ničeho nic oznámilo, že jsou baterie dobité.

To je ve zkratce celý příběh, ale má hodně zajímavé pozadí. Už při prvních problémech majitel auta volal na helplinku Tesly s tím, že má tento problém. Jenže dispečink mu oznámil, že v nejbližších hodinách mu nemůže pomoci a tím to pro něj haslo. Řidič zkoušel všechny způsoby, jakým se dobíjecí kabel standardně uvolňuje, ale nic nezabralo. Nefungovalo ani manuální odjištění pomocí táhla v kufru. Už to je dost zvláštní, protože to by měla být ta nejposlednější záchrana, která má zafungovat vždy. Třeba i v případě hrozícího požáru.

Právě Reddit ale donutil Teslu reagovat, nicméně až o mnoho hodin později. Naštvanému elektromobilistovi zavolali pracovníci dispečinku Tesly až poté, co na Reddit pod svůj příspěvek napsal, že by se rád dozvěděl odpověď na to, co se vlastně stalo, a Teslu označil za strůjce problému. To už měl ale auto uvolněné a jen doznívala jeho naštvanost. V tuto chvíli by mělo být auto rozzlobeného majitele v servisu, kde projde testováním a „neposlušná“ nabíječka byla prozatím odstavena, i ona musí projít kontrolními testy.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru