Mercedes-Benz-G-500-Limited-Edition

Po konci výroby Land Rover Defender začátkem minulého roku, se na odchod na věčné časy chystá poslední mohykán mezi opravdovými off-roady. Auto, které se vyrábí už téměř čtyři dekády, už nedokáže plnit všemožné přísné předpisy Evropské unie. Mercedes-Benz třídy G se ale loučí opravdu stylově.

Stačí se podívat na posledních pár let, géčko dostává jednu speciální a nebo dokonce limitovanou edici za druhou: Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6, Mercedes-Benz G 500 4×42, Mercedes-Maybach G 650 Landaulet, Mercedes-AMG G 65 Final Edition a teď přichází také jako obyčejně neobyčejný Mercedes-Benz třídy G Limited Edition. Na výběr jsou tři varianty provedení Limited Edition, které se liší nejen barvou karoserie, motorizací, ale také provedením kabiny nebo výbavou.

První verzí je pracovní verze G 350 d Professional Limited Edition, kterou pohání třilitrový vidlicový vznětový šestiválec se 180 kW a 600 Nm. Tento model dostal přídavné ochranné prvky karoserie, ale také střešní nosič včetně žebříku na zádi tak, aby se na něj vůbec dalo dostat. Interiér je v tomto případě spíše spartánský, takže luxusní čalounění tu nenajdeme. Sedadla jsou čalouněná látkou se speciálním kostkovaným vzorem.

Druhou verzí je G 350 d Limited Edition. O pohon se stará stejný motor jako v předchozím případě. Karoserie nese lakování do černé metalízy a na boku se vyjímají kontrastní stříbrné ochranné lišty. Interiér je čalouněn do hnědé kůže a palubní deska dostala několik prvků z kartáčovaného hliníku. Vůz dostal ve standardu také jinak příplatkový paket Sport obsahující 19″ kola AMG v titanově-šedé barvě. Výbava vozu nabídne i vyhřívané čelní sklo, zatmavená zadní boční okna a sklo zavazadelníku, elektrické střešní okno a nebo Harman Kardon Logic 7.

Do třetice je to pak G 500 Limited Edition s vidlicovým benzinovým osmiválcem. Ten má objem rovné čtyři litry a k výkonu 310 kW a točivému momentu 610 Nm mu pomáhá dvojice turbodmychadel. Tato verze dostala šedý lak karoserie a černě čalouněný interiér z té nejlepší kůže. Výbava je shodná s předchozí verzí.

A jak se dají tyto vozy z limitované edice poznat? Kromě zmíněných designových kombinací jsou to také speciální loga hory Schöckl nacházející se v okolí Štýrského Hradce, kde se vozy třídy G vyrábějí. Loga lze nalézt na A-sloupku, na prazích, ale také v interiéru na středové loketní opěrce.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz nové generace třídy G představuje interiér

Automobilka má v plánu vyrobit pouze 463 kusů. A proč právě tolik? Je to totiž interní číselné označení tohoto modelu, Mercedes-Benz používá pro aktuální třídu G kódové označení W463.

Mercedes-Benz-G-Limited-Edition

A kolik si za auto z limitované edice automobilka řekne? V Německu jsou ceny stanoveny následovně:

  • G 350 d Professional Limited Edition: 103 940 € (cca 2 600 000 Kč)
  • G 350 d Limited Edition: 122919 € (cca 3 000 000 Kč
  • G 500 Limited Edition: 140 164 € (cca 3 500 000 Kč).

Všechny ceny jsou včetně 19% DPH.