Do aukce se chystá stařičký Citroën nalezený po mnoha letech ve stodole. Jeho stav je dost zbědovaný

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Aukční server Catawiki - 18. 11. 2021


Garážové a stodolové nálezy různých automobilů jsou vždy velmi zajímavé. A nejinak je tomu s tímto notně zrezlým Citroënem Traction Avant 11B z roku 1949. Objeven byl v nizozemské vesničce s názvem Melderslo a k mání je přes aukční server Catawiki.

Citroënem Traction Avant byl vyráběn mezi lety 1934 a 1957, přičemž továrnu opustilo asi 760 000 kusů. Jde o předchůdce legendárního modelu DS, ale jeho oblíbenosti nedosáhl. I tak byl ale z pohledu motoristického světa velmi zajímavý. Šlo totiž o první sériově vyráběný model s monkokovou karosérií a byl to také právě tento model, který dostal nezávislé zavěšení, hydraulické brzdy na všech kolech a pohon předních kol.

Nicméně kus, který byl nalezen, je jen zbytkem toho, co kdysi býval. Karoserie je úplně zrezlá, interiér zničený a plesnivý a dvoulitrový čtyřválec nefunkční. Některé díly, jako třeba světlomety, pak nenávratně zmizely. Oprava bude chtít spoustu času a hlavně peněz. Nicméně k autu je dle prodávajícího veškerá dokumentace a najeto by mělo mít jen 41 524 kilometrů.  

Aukční detaily najdete zde, přičemž dražba končí 20. listopadu. Už teď je tedy možné přihazovat, v době psaní článku byla nejvyšší nabídnutá částka 1400 eur, tedy asi 35 000 Kč. Odhady se ale pohybují na asi dvojnásobné částce.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru