Do aukce jde sbírka aut Paula Walkera. Nechybí v ní několik vzácných BMW M3

Autor: Anina Russová - 5. 10. 2019


Paul Walker nebyl sice žádným zázračným a skvělým hercem, ale svým působením v sérii Rychle a zběsile se zapsal do povědomí snad všech milovníků aut. A nebylo to jen jeho rolí Briana O’Connera, Walker měl auta rád i ve svém osobním životě.

Paul Walker ale zemřel při tragické dopravní nehodě. V garáži po něm zůstala velkolepá sbírka aut všeho druhu, která půjde v lednu příštího roku do dražby v rámci aukčního domu Barrett-Jackson. Celkem půjde o 21 aut, mezi nimiž nechybí Audi S4 z roku 2000, Ford Mustang Boss 302S z roku 2013 nebo třeba upravený a v pátém pokračování Rychle a zběsile účinkující Nissan 370Z z roku 2009. Tím nejzajímavějším, co jeho sbírka ukrývá, je ale sedm BMW M3. Dva vozy jsou generace E30 a zbylých pět vám vykouzlí úsměv na tváři. Jde o generaci E36, ovšem velmi speciální edici, která spatřila světlo světa jen v počtu 125 kusů.

Šlo o M3 určenou jen pro Ameriku, kde také BMW tento model nabídlo kvůli přísnějším předpisům s o něco nižším výkonem. Konkrétně s 240 koňmi, namísto 285 koní, které měla evropská M3 E36. Aby si BMW v Americe trochu uklidnilo rozhořčené zákazníky, kterým nepřišel nižší výkon fér, rozhodlo se, že nabídne speciální odlehčenou verzi M3 s označením Lightweight. Ta byla o bezmála 105 kilogramů lehčí než standardní M3 E36 a to už je nějaká hmotnost!

BMW M3 slaví 30 let své existence, vznikla i spousta netradičních karosářských verzí + velká fotogalerie

Jak toho BMW dosáhlo? Vlastně celkem snadno, i když drasticky. Z auta prostě odmontovalo klimatizaci, vyměnilo kožené čalounění za látkové, ale vybrakovalo i klimatizaci, kryt podlahy kufru, koberečky z interiéru, ale také hodně odtlumení. Kromě toho automobilka použila také lehčí hlinkové dveře auta. Naopak přidala speciální kryt podvozku, který zlepšil aerodynamiku auta, a výraznější zadní křídlo.

A právě pětice těchto aut se v lednu bude ve Scottsdale dražit. Jde o nejvyšší počet těchto speciálních BMW, které se kdy dostaly do jediné aukce. Vyvolávací ceny zatím nebyly zveřejněny, ale podrobnosti o aukci nebo celý seznam dražených aut, si můžete prohlédnout zde.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek