Dnes byl konečně otevřen nájezd na Pražský okruh mezi Písnicí a Dolními Břežany. Ale jen na čas

Autor: Anina Russová - 23. 4. 2018


Dnes ráno byl bez velké slávy otevřen tolik potřebný nájezd na Pražský okruh na Praze 4. Možná víte, že tamější starosta stojí proti jeho otevření už od roku 2010, kdy byla tato část okruh plně zprovozněna. Podle starosty totiž musí být nejprve zcela dostavěn obchvat Prahy a pak prý není problém tuto velkou křižovatku otevřít. Vcelku logické, i když pro místní lehce stresující.

Právě v těchto místech je už řadu let opravdu hustá doprava a často zde vznikají i několikakilometrové kolony. Otevření tohoto nájezdu by podle zastupitelů dotčených městských částí vše jen zhoršilo a jediné, co by opravdu mohlo pomoci, ostatně jako skoro celé Praze, je dostavba obchvatu. Ale všichni víme, jak to v té podle primátorky Adriany Krnáčové „zpovykané Praze“ se stavbou silnic vypadá. Ostatně, teď se neřeší žádný obchvat, ale metro nebo tramvaje na letiště. To je asi důležitější…

A proč vlastně k otevření nájezdu došlo? Protože Libušská ulice, tedy jedna z těch nejvíce vytížených v Praze, je uzavřená a probíhá zde rozsáhlá rekonstrukce. Zavřená bude až do konce roku a vzhledem k tomu, co jsme psali výše, už asi tušíte, jak to v těchto místech od začátku rekonstrukce asi vypadá. Otevření sjezdu by mělo pomoci, ale řidiči se z něj budou radovat jen do konce uzavírky Libušské ulice, tedy do konce roku.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru