Diváci rallye se poprali přesně v místě, kde jen o pár sekund později doslova prolétl závodní speciál

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: T4T World Rally Team - 24. 4. 2023


Je k neuvěření, jak moc některým nedochází, že jsou nebezpeční pro sebe, ale i pro své okolí. V tomto případě je řeš o divácích chorvatské rallye, kteří se z neznámého důvodu poprali přesně v místě, kudy létají závodní speciály. Jednomu uvolnili cestu jen pár sekund před jeho průjezdem.

Mohl z toho být obrovský malér, protože po silnici, respektive v tu chvíli závodní trati se v jeden moment pohybovalo i několik lidí. Rvačku sice původně začali jen dva, ale rychle to vyeskalovalo ve strkanou několika diváků a ochranky, která se vše marně snažila uklidnit.

Do tuhého šlo ve chvíli, kdy další z diváků začal varovat před blížícím se autem. Pokud by totiž diváci zůstali na trati, mohlo jít o jednu z nejzávažnějších nehod v novodobé historii WRC. Naštěstí se všichni zúčastnění včas uklidnili a poslední z ochranky autu za pomoci ostatních uhnul jen asi 10 sekund před jeho průletem. Jde totiž o místo, kde se speciály ve vysoké rychlosti dostávají do vzduchu.

Diváci, nejspíš notně posilněni alkoholem, si v návalu agresivity nejspíš vůbec neuvědomili, že piloti závodních vozů by na ně neměli jedinou šanci reagovat. A nejen, že by tím ohrozili samo sebe, ale právě i posádky aut. Nutno ale říct, že celá situace je značně nezvládnutí také ze strany pořadatele, respektive ochranky v oranžových vestách. Zakročit měli mnohem dřív, a hlavně rázněji tak, aby se diváci na trať vůbec nedostali.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru